Але що люди знають про свято? З якими фактами їм потрібно познайомитись?
* У давнину Дід Мороз був тим, кому дарували, просити подарунки у нього було неприпустимо.
* В Італії на святковий стіл обов’язково ставлять виноград, сочевицю та горіхи, щоб продовжити своє життя та залучити до нього більше успіху та благополуччя.
* У Діда Мороза є онука — Снігуронька, але мало хто знає, що і Санта-Клаус зовсім не самотній, у нього є дружина, яка є символом зими.
* Є також один дуже цікавий звичай, пов’язаний з омелою на Різдво. Згідно з цією традицією, молода людина може попросити поцілунок у дівчини, стоячи під цією рослиною, і вона не зможе йому відмовити.
* Щоб очиститись від гріхів на Новий рік на Кубі у всілякі ємності набирають чисту воду, а потім виплескують її за поріг.
* Сніговик, як символ нового року, з’явився лише у 19-му столітті. Дізнатися його з легкістю можна по моркві замість носа, мітлі та відрі як головний убір.
* Езотерики говорять, що сон, що приснився 30 на 31 грудня, розповідає про те, яким рік виявиться для людини.
* У Китаї не просто так всі поспіль запускають у небо паперових зміїв. Справа в тому, що китайці дуже люблять Дракона та його символіку. Дракон приваблює в життя людей щастя, якщо, звичайно, вони ставляться до нього шанобливо.
* Хто не боявся розбити скляну іграшку під час прикраси ялинки? Дивно, але скляні ялинкові кулі вперше з’явилися у Скандинавії лише у XIX столітті.
* В Англії та Ірландії подарунок на Різдво можна знайти в шкарпетках, а ось мексиканці ховають подарунки у старі черевики.
Іван Гудзенко