Історія релігійКультура

ЦІКАВА ЛЕГЕНДА ПРО СЕЛО ПАСТИРСЬКЕ НА ЧЕРКАЩИНІ

Колись давно Україна, на жаль, стала частиною імперії. Імперськи чиновники почали придушувати козацькі вольності, то викликали невдоволення з боку козацтва. Козаки спочатку вирішили спробувати діяти за допомогою магії та нанести таким чином удар по імперських чиновниках, з боку яких відбувалися утиски. Це сталося за єкатерининських часів.

Чи була спроба вдалою, чи ні – джерела не повідомляють.

ЦІКАВА ЛЕГЕНДА ПРО СЕЛО ПАСТИРСЬКЕ НА ЧЕРКАЩИНІ

Того часу імператорський двір часто влітку переміщувався на відпочинок до Криму, й зупинявся у  Новомиргороді. Саме туди під час візиту прийшли люди, які зрадили козацтво та подали доноси. У доносах вказали, що жителі селищ на Черкащині чаклують проти імперських чиновників та двору. Як наслідок, був виданий наказ про знищення усіх тих, кого підозрюють у чаклунстві.

Чиновники чекали, поки козаки покинули ці місця, направляючись на битву. Тоді московське військо зробило рейди по селищах Черкащини, де стратили майже усіх, кого підозрювали у чаклунстві проти імперії. У деяких селах населення було майже повністю винищене.

Але, знаючі, що козаки повернуться з битви та будуть мститися, удалися до хитрощів. Швидко побудували великий монастир та переодягли солдатів у ряси ченців. Задачею цих «ченців» була спроба знищити козаків, а особливо козаків-характериників, яких у ті часи ще було багато й вони вміли застосовувати таємне знання.

Коли козаки повернулися з битви й дізналися про скоєне московітами, вони зажадали помсти. То дізналися й про імперське військо, замасковане під ченців. Вночі козаки напали на монастир та знищили його вщент. Усіх солдатів у рясах також було знищено. Після того характерники наклали на місце закляття про те, що у тих місцях ніколи не буде жодного ворожого «монастиря».

Так й сталося. Більш на тому місті ніяких монастирів не було. А якщо хтось намагався побудувати монастир, він руйнувався ще на фазі будівництва. Стихійні лиха руйнували споруди під час будівництва. Зникали меценати, хворіли будівельники.

Ця легенда частково має документальне підтвердження. Документи та свідчення про те, що ця легенда є реальністю майже усе життя збирав директор місцевої школи. Зараз естафету від директора прийняв монах Кіпріан, який пробує побудувати неподалік від того місця капличку Святого Миколи (монах Кіпріан не має жодного відношення до московської церкви).

Ота імперська військова частина, яка була замаскована під монастир, знаходилася на місті сучасного села Пастирське у Черкаському районі Черкаської області, у складі Тернівської сільської громади.

У цьому ж селі вже в наш час відбувалися не менш цікаві події, але про них «Філософія і Релігієзнавство» вже розміщувало статті у 2018 році.

        Ігор Мехеда

Яка твоя реакція?

Радість
5
Щастя
3
Любов
2
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...