Історія релігійРелігія

Тенрікьо – новітня релігія Японії

Тенрікьо є найбільшою та найуспішнішою серед сучасних сект синто в Японії, часто асоціюється з євангелізованими «новими релігіями» сучасної Японії, хоча була заснована в 19 столітті.

Тенрікьо виникла від Накаями Мікі (селянка провінції Ямато), яка стверджувала, що була одержимою богом на ім’я Тенрі Оно Мікото, коли їй було 40 років.

Тенрікьо – новітня релігія Японії

Вона розвинула культ, який включав екстатичні танці та шаманські практики, а також пропагувала просту доктрину, засновану на її власних оракулах, що підкреслювала милосердя та зцілення через віру. Секта набула популярності ще за життя Мікі, але часто зазнавала переслідувань з боку державної влади. Вона була шанована як божественний приклад під час та після життя. Після смерті, її наступником став майстер Ібурі, а пізніше керівництво сектою завжди передавалось членам родини Накаяма.

Тенрікьо спочатку була гілкою секти Йосіда Синто, але в 1880 році перейшла до буддизму. З 1908 року вона була визнана однією з 13 груп, що складали Кьоха Синто. Перед Другою світовою війною тенрікьо стала однією із найпотужніших релігійних рухів у Японії, зберігаючи велику кількість прихильників. У 1980 році членство становило близько 2 500 000 осіб.

Метою цього руху є досягнення щасливого життя без хвороб і страждань. Сучасна секта акцентує на значенні сучасної медичної допомоги. Серцем релігійної активності є сджіба, священна ніша у головному храмі міста Тенрі, яке знаходиться в префектурі Нара. Легенда говорить, що саме тут був створений світ, і від сджіби спасіння врешті-решт пошириться на весь світ. Очікується, що кожен член тенрікьо буде продовжувати місіонерську діяльність. Для розповсюдження свого вчення вони заснували радіостанцію, університет і видатну бібліотеку. Понад 200 церков було засновано в інших країнах, включаючи США, Бразилію, Корею, Китай, Філіппіни; вони в основному для японців, що проживають за кордоном.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
2
Щастя
2
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій