Напрямок Наакшбадія є одним із самих давніх суфійських тарікатів. Від нього взяв початок суфійський принцип хваджаган. Це так зване внутрішнє коло коло.
Суфійський вчитель закликає учнів практикувати свої техніки для вищого розвитку. У нього входять техніки, маніпулювання природою, людиною, тваринами. Учні ж Накшбадіі ні що інше як дервіші. мандрівні люди проповідники і віщуни.
Накшбанти відкидають гучні (зікри) прославлення Аллаха, і вважають що найкращий зікр це тихі. молитвами (дуа). Вони так само противники самоти, застосувань пісень, танців, галасливих зборів для подяки Богу. Вважається, що духовно наблизиться до Бога потрібно тихо. І вважалося, що благодать не можна передати від кого небудь. Що суфітам вона дарується саме вищими силами і проповідували добровільна убогість і відмовитися від багатьох земних благ. Це надавало напрямку особливе значення.
Відмовляючись від аскетизму суфіти цього шляху, не зобов’язані жити в будь-якої обителі. Проходять вони і перевірки. Так після трьох місяців настає час перевірок які потім дають право спілкування з вчителями один на один. Вони повинні бути холоднокровні без будь-яких емоційних відхилень.
Алексей Д