Спіралі найчастіше викладають у горах – на вершинах невеликих гір, на верхівках холмів, або на рівнинній місцевості – у місцях, які у легендах називають «Місця Сили». Викладають з каміння, або малюють на поверхні землі.
Спіральна форма не випадкова. Адже у Всесвіті багато явищ мають форму спіралі – наприклад Галактики, морські мушлі та мушлі равликів, та ДНК людини.
Обряди, пов’язані з спіралями життя, зазвичай полягають у тому, що людина заходить у центр спіралі, стоїть у центрі, та виходить з спіралі. Це має два сенси. Перший сенс – людина заходить у символ нашої галактики Чумацький Шлях, отримує силу космосу та повертається оновленою у наш світ.
Другий сенс – людина йде за лініями спіралі, або енергетично відновити власне ДНК.
Легенди кажуть, що достатньо зайти до спіралі життя один раз – щоб налагодити енергетику. Але іноді це дійство повторюють 3 або 9 разів.
Кажуть, що природа навколо такої спіралі відновлюється. Очищуються води струмків, виникають нові джерела, краще виростають рослини – тобто значно покращується екологія. Одного разу, на третій день після того, як люди працювали з спіраллю у пустелі, відродилася та вийшла на поверхню річка, яка не зв’являлася на поверхні кілька десятків років. Також обрядами з спіраллю можна покращити ситуацію з дощами у посуху.
Коли я здійснював подорожі Україною, то бачив спіралі, побудовані з каміння у таких місцях: Миколаївська та Харківська області, Тернопільська, Хмельницька та Вінницька області, Товтри, Карпати (Прикарпаття).
Крім спіралі, побудованої з каміння чи намальованої на грунті, використовують також вогняні спіралі. Спіралі викладають з свічок на дні Весняного та Осіннього Рівнодень. Обрядове використання вогняних спіралей таке саме, як й кам’яних.
Ігор Мехеда