Історія релігійРелігія

Сьоко Асахара: засновник АУМ Сінрікьо та історія токійського теракту

Сьоко Асахара, справжнє ім’я якого — Чідзуо Мацумото, народився 2 березня 1955 року в префектурі Кумамото, Японія. Від народження частково сліпий, він отримав освіту в спеціалізованій школі для людей з вадами зору. Після невдалої спроби вступити до медичної школи Асахара зосередився на вивченні традиційної китайської медицини, зокрема акупунктури та фармакології. Відкривши власну аптеку в місті Тіба, він займався продажем лікарських засобів, але його кар’єра зазнала краху після звинувачень у фальсифікації ліків та шахрайстві.

Релігійний шлях та створення АУМ Сінрікьо

Сьоко Асахара: засновник АУМ Сінрікьо та історія токійського теракту

У пошуках духовного просвітлення Асахара приєднався до невеликої релігійної групи Агон-сю, яка поєднувала елементи буддизму та індуїзму. Пройшовши через період духовної кризи, він заснував власний рух — АУМ Сінрікьо (укр. «Верховна істина») у 1984 році. Спочатку організація пропагувала практики йоги, медитації та альтернативної медицини, але згодом її ідеологія набула апокаліптичного характеру.

До 1989 року, коли АУМ Сінрікьо  отримала офіційний статус релігійної організації, Асахара почав проголошувати себе месією, «Святим Папою» та «Христом Токіо». Його вчення все більше набувало рис катастрофізму: він пророкував світову війну, ядерний апокаліпсис та необхідність «очищення» суспільства.

Радикалізація та підготовка до терористичних актів

Після поразки кандидатів АУМ Сінрікьо  на парламентських виборах 1990 року група перейшла до більш агресивних дій. Під керівництвом Асахари організація почала виробляти біологічну та хімічну зброю, зокрема нервово-паралітичний газ зарин.

20 березня 1995 року п’ять послідовників АУМ Сінрікьо  провели теракт у токійському метро, випустивши зарин у підземці. Внаслідок атаки загинуло 13 осіб, понад 5,5 тисячі отримали ушкодження різного ступеня тяжкості. Ця подія стала однією з найбільш масштабних терористичних актів в історії Японії та призвела до масових арештів членів культу.

Суд, страта та спадщина АУМ Сінрікьо

Сьоко Асахара був заарештований у травні 1995 року. Після тривалого судового процесу його визнали винним у численних злочинах, включаючи організацію масових убивств. У 2004 році він був засуджений до смертної кари через повішення. Вирок виконали 6 липня 2018 року.

Незважаючи на заборону АУМ Сінрікьо, організація продовжує існувати під назвою Aleph та залишається об’єктом уваги спецслужб через потенційну загрозу релігійного екстремізму.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій