Яйце вважають символом гармонії. Ми можемо спостерігати у багатьох храмах різних релігій дерев’яні або кам’яні яйця. Є повір’я, що яйцеподібні форми можуть допомогати у виповненні бажань. Бо у людини думки мають форму енергетичних блискавок, які не резонують з природними процесами, бо природні енергетичні структури – то сфери або вихори.
Яйцеподібна структура накопичує думки людини, та перетворює лінійний розряд на сферичний, або надає йому спіральну форму. Сферична форма легко резонує з силами природи та зливається з ними, тому бажання людини швидко здійснюються.
Але ведична філософія каже, що наш Всесвіт – не єдиний у світобудові. Їх багато. Отже, Всесвітів-яєць багато. Наші пращури знали це. Тому вважали, що через Світобудову тягнеться величезне дерево. А Всесвіти розташовані на його гілках як шишки або новорічні іграшки на ялинці.
То існувало оберегове дерево – воно було символом великого дерева світобудови. Й на ньому розміщувалися яйця-крашенки. Іноді до яєць-крашенок додавали ляльки-мотанки. Ця модель дерева світобудови мала захистити від небезпеки. Але її найважливіша функція – викликати родючість землі та злагоду поміж людей.
На фотографії – оберіг – модель дерева світобудови у етнографічному музеї та у людей на присадибній ділянці.
Ігор Мехеда