Йдеться про румінацію, коли людина весь час прокручує у своїй голові негативні моменти з власного життя і ніяк не може їх позбутися.
Найчастіше людина стикається з румінацією, коли не може впоратися з якоюсь проблемою. Здається, що якщо людина обмірковуватиме труднощі знову і знову, то вона зможе її подолати. Однак, якщо людина тільки думає про проблему, не намагаючись вжити будь-яких дій, це їй ніяк не допоможе.
Які ознаки румінації слід виділити?
- Людина може помітити, що всі м’язи її тіла напружені.
- Скільки б людина не думала про проблему, вона не може зрозуміти, як знайти вихід із ситуації.
- Людина відчуває, що вона не наближається до вирішення проблеми.
- Людина думає про ситуацію більше 10-15 хвилин.
- Згодом людина може відчути занепад сил, їй не стає кращим.
Як же можна впоратися із таким станом?
- Спочатку людині слід зрозуміти, чому її долають певні думки. Можливо, вона хоче стати для когось зручною, контролювати ситуацію або зробити щось неможливе.
- Коли людина розуміє, що її долає спогади, їй слід переключити свою увагу на якесь інше заняття.
- Необхідно зробити перший крок у вирішенні проблеми, інакше ситуація не стане кращою. Що можна зробити? Можна написати людині, з якою індивід посварився або він може припинити спілкування з особами, які викликають у нього напругу.
- Людина повинна проаналізувати свою поведінку і замислитися, чи не надто суворо вона до себе ставиться, чи не намагається вона бути у всьому ідеальною?
- Усі тривожні думки людині слід виписати на папір. Людину можуть вибивати з колії інші люди, якісь моменти з її минулого, ситуації, певні місця.
- Можна привнести у своє життя йогу чи медитацію. Так людина зможе привнести баланс до своїх думок і трохи заспокоїтися.
- Немає нічого поганого в тому, щоб спробувати вирішити свої проблеми не самотужки, а за допомогою фахівця. Слід записатися на консультацію до психолога, навіть якщо людина раніше ніколи не робила.
Іван Гудзенко
Яка твоя реакція?
Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0