Збоку може здатися, що це просто таке сильне кохання, те, про що мріють люди, читаючи романи, але насправді в любовній залежності немає нічого доброго. Такий стан отруює життя людини, їй стає все нецікаво, крім її коханого.
Чому сильне кохання сьогодні сприймається так негативно?
Насправді вона не потрібна людині хоча б тому, що вона приносить у своє життя лише страждання, якщо любить когось занадто сильно.
Емоційна залежність може стати причиною розвитку фізичних недуг, вона здатна довести людину навіть до смерті. Сильна любов, одержимість іншою людиною стає причиною виникнення інших залежностей.
При цьому індивід, який звик дуже прив’язуватися до своїх партнерів, не відчує себе щасливим, навіть якщо набуде інших відносин. Навіть якщо в душі людина цього не хоче, вона все одно зупиняє свій вибір на холодних і недоступних партнерах, які її не люблять і не дарують їй свою турботу. Згодом людині стає лише гірше. Важливо сказати й те, що від емоційної залежності страждають як жінки, а й чоловіки.
Чому ж людина стає одержимою?
Нездорова любов так чи інакше пов’язана з дуже сильним страхом, який особистість не може подолати. Навіть якщо стосунки сповнені драми, і вони приносять лише негатив у життя людини, вона все одно за них чіплятиметься, бо боїться самотності. Людина не може прийняти той факт, що хтось може її не любити, одного разу вона залишиться віч-на-віч зі своїми думками, вона намагається цього уникнути, через що стає залежною від відносин, які в неї є.
Однак, коли людина навчиться обирати себе і відпустить партнерів, які її не цінують, тільки тоді вона зможе стати щасливою, але, на жаль, це виходить не у всіх.
Іван Гудзенко