Історія релігійМісця силиРелігія

РІЧКА ТИСЯЧІ ЛІНГАМІВ СІМРІП ТА СВЯЩЕННИЙ ВОДОСПАД

Що таке Лінгам з точки зору теології сучасних ведичних традицій (індуїзм та інші напрямки)? Це універсальна космічна енергія Творчості. З глибини віків шанувалися дві Сили: небесна, вогняна, космічна (Шива) та земна, водна, природна (Шакті).

РІЧКА ТИСЯЧІ ЛІНГАМІВ СІМРІП ТА СВЯЩЕННИЙ ВОДОСПАД

На дні річкі сімріп тисячі Лінгамів

Символом небесної сили завжди був стовп або циліндр. Символом земної – сфера. Поєднання сфери та циліндра утворювало еліптичну або яйцеподібну форму. Таким чином, у яйцеподібному Лінгамі поєднана земна та космічна енергії творчості. А якщо лінгам поливати водою, читати нам ним мантри, змащувати олією, молоком або медом, прикрашати квітами, то обидві творчі енергії Всесвіту починають діяти самі та генерують ще й третю — універсальну енергію творіння (брахмаджіоті, мага, мана), яка дуже благоприємна для духовного розвитку людини та поліпшує його матеріальний стан (здоров’я, достаток, вдачу).

РІЧКА ТИСЯЧІ ЛІНГАМІВ СІМРІП ТА СВЯЩЕННИЙ ВОДОСПАД

Шивалінгами у Ангкорі

Оскількі Лінгам генерує три енергії Всесвіту, то на ньому зображуються три горизонтальні рисочки. Зазвичай, лінгам виготовляється з чорного каменю, а рисочки наносять білим кольором. Й він є також символом Тримурті та Тришули.

Тут криється таємниця. Бо центральним елементом майже усіх давніх шаманських обрядів є дерев’яний стовп, на який нанесені три вертикальні рисочки. Це символізує небесний, земний та підземні світи, тобто первісну Трійцю. Так само, як й на Лінгамі!

РІЧКА ТИСЯЧІ ЛІНГАМІВ СІМРІП ТА СВЯЩЕННИЙ ВОДОСПАД

Я провожу обряд з Лінгамом у храмі у Камбоджі

У Камбоджі мені довелося спостерігати давні Лінгами. Ці Лінгами побудовані ще першими брахманами, які дісталися до Камбоджі ще багато століть тому, коли індуїзм тільки почав поширюватися Камбоджею. Ми самі можемо подивитися на фото. Лінгами Камбоджі дуже цікаві, бо підтверджують, що Лінгам символізую Трійцю. Це стовп з трьох частин. Основа Лінгаму – куб. На кубі стоїть другий камінь – восьмигранник (вісім ребер). На восьмиграннику стоїть напівсфера. Тобто, перші Лінгами були символом Тримурті (Брахма-Вішну-Шива), Трійці. Й тільки згодом, з плином віків, перетворилися на яйцеподібну фігуру, а про Тримурті нагадують лише три горизонтальні рисочки.

РІЧКА ТИСЯЧІ ЛІНГАМІВ СІМРІП ТА СВЯЩЕННИЙ ВОДОСПАД

Священний Водоспад Сімріп

Крім Лінгамів у ведичних традиціях існує ще й віра у Мурті. Мурті – це зображення або статуя божества, у яку запросили жити божественні сили, й вони погодилися там перебувати. Ці зображення або статуї випромінюють енергію.

У Камбоджі віру у Мурті та Лінгами поділяють не лише індуїсти, а й буддисти та навіть шанувальники первісного анімізму.

РІЧКА ТИСЯЧІ ЛІНГАМІВ СІМРІП ТА СВЯЩЕННИЙ ВОДОСПАД

Шивалінгам у храмі Шиви у Ангкорі

Тому річка Сімріп у Камбоджі вважається священною. Її друга назва «Річка Тисячі Лінгамів». Тому що на дні річки побудовані Лінгами. Але Лінгамів на дні набагато більше, ніж тисяча. Крім того, на дні ще й побудовані Мурті, найбільше – Мурті богині Лакшмі.

Вважається, що для того, щоб допомогти Лінгаму генерувати енергію, його треба з повагою та читанням мантр, поливати водою. Такий обряд постійно здійснюється у індуїстських та буддійських храмах Камбоджі. А у випадку річки Сімріп Лінгами та Мурті омиває сама річка, сама природа. Вважається, що від того постійно генерується енергія, яка перетворює місцевість на священну. А води річки Сімріп, омиваючі усі Лінгами та Мурті, набирають всю їх силу. Усі зібрані сили поєднуються у воді на священному водоспаді. Й вважається що кожній людині, яка зануриться у воду на водоспаді, отримає благословення богів та прощення усіх гріхів.

Вірування різних народів такими ж з властивостями (благословення та прощення) наділяють священну річку Ганг, річку Йордан, річку Катунь та ще кілька річок.

              Ігор Мехеда

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
2
Любов
1
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...