ІсторіяКультура

Ранньовізантійське мистецтво та імператор Юстиніан I

Під час правління імператора Юстиніана I візантійське мистецтво та архітектура пережили своє розквіт. У період з 527 по 565 рік, Юстиніан розпочав величезну будівельну кампанію, спрямовану на створення вражаючих архітектурних споруд як у Константинополі, так і у Равенні, Італія. Найвизначнішою з цих споруд став собор Святої Софії, завдяки якому візантійська архітектура отримала нові стандарти. Його величезний купол та світлий, просторий інтер’єр, прикрашений мозаїками, кольоровим мармуром і золотими деталями, вражали своєю красою та майстерністю.

Ранньовізантійське мистецтво та імператор Юстиніан I

Для реалізації проекту собору Юстиніан найняв двох видатних математиків: Ісидора Мілетського та Антемія Тральського. Вони використали свої знання геометрії та фізики для розрахунку та побудови вражаючого купола, який став найбільшим у світі до моменту завершення будівництва купола Базиліки Святого Петра у Римі в 1590 році. Крім того, Юстиніан залучив до проекту понад 10 000 ремісників, які виготовляли не лише будівельні конструкції, але й оздоблення для собору. Під його правлінням Константинополь став мистецькою та політичною столицею імперії, а візантійське мистецтво та архітектура розповсюдилися на велику територію, включаючи сучасну Туреччину, Грецію, Італію, Близький Схід, Іспанію, Північну Африку та Східну Європу. Хоча багато з ранньовізантійських споруд було знищено, їх вплив можна побачити в архітектурі та мистецтві Равенни, Італія.

Юстиніан I призначив Максиміана, скромного і не дуже популярного диякона, архієпископом Равенни, де він виступав як свого роду неофіційний регент імператора в Італії. У 547 році Максиміан завершив будівництво церкви Сан-Вітале, центральної церкви з використанням грецького хреста в квадраті, що стала важливою моделлю для наступної архітектури. Поверхневий купол, розташований на барабані, вперше використовував теракотові форми як будівельний матеріал, а вишукані мозаїки і святині, включаючи трон Максиміана (середина XI століття), визначили візантійський стиль.

Інтер’єр церкви Сан-Вітале, що зберігся майже неушкодженим з моменту свого освячення, створював враження вишуканої розкішності, кожен дюйм якої був багато прикрашений. Великі мозаїки з зображеннями імператора та імператриці стали початковою точкою для візантійської композиції та образотворчої техніки, позбавившись реалістичних деталей класичного мистецтва на користь акценту на іконографічній формальності. Високі, худі фігури з мигдалевидними обличчями та широко розплющеними очима, виставлені перед золотим тлом, стали невід’ємною частиною візантійського мистецтва.

Альона Дмитрук

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія

img-9 Історія

Жінки у сюрреалізмі

Сюрреалізм, відомий своїм прагненням відкрити глибини підсвідомого через мистецтво, здебільшого асоціюється з іменами чоловіків. Однак ...
img-10 Історія

Семітські мови

Семітські мови є однією з найдавніших і найвпливовіших мовних груп, що формують гілку афро-азіатської мовної ...
img-11 Історія

Мова геез

Геезська мова (геез) – одна з найдавніших семітських мов, що має величезне культурне та релігійне ...