Історія релігійПроповідіХристиянство

Проповідь у день Святої П’ятидесятниці (Трійці)

Проповідь  у день Святої  П’ятидесятниці (Трійці)

В  ім’я Отця,  і Сина, і Святого Духа!

Слава  Ісусу Христу!

Улюблені  у Христі  брати і сестри!

Цей  день  пов’язаний  з величною подією  в священній  історії  Нового Завіту – Зішестя  Святого  Духа на  апостолів, а також він    має  духовне символічне  значення  для    християнина, нагадуючи  кожному  народження  новозавітної церкви.   У  ІІІ столітті  після  Різдва Христового  апостоли  однодумно  перебували  у  Сіонській  горниці  і  несподівано  здійнявся шум  вітру,  і в той  момент  за обітницею  Христа  Спасителя  з’явився  Дух  Святий , який  у вигляді  розділених  вогняних  язиків  осів  на  кожному  із  дванадцяти апостолів  з  якими перебувала  Матір  Божа.

photo_4

Усі  стали  розмовляти  на  мовах  тих  народів,  серед  яких  вони будуть поширювати    Євангеліє  віри Христової.

За словами  Сина  Божого   Дух  Утішитель  зійшов  від  Отця  і наповнив  силою  благодаті  учнів  Христових,  доручив  їм  особливу  місію —  йти проповідувати  Слово Боже,  донести  вчення  Господа  Ісуса  Христа  до людей,  і вже потім  хрестити  в ім’я  Отця,  і Сина,  і  Святого Духа,  зміцнювати їх  у духовно – моральному  житті  за  вірою.  Як  Єдиною є  Свята Нероздільна Трійця  так  само і  Апостольська Соборна  Церква.   Дух  Святий  навчає  правди Божої,   наближає  нас до святості, щоб  ми перебували  у благочесті  і духовній  чистоті.  Він  перебуває  на  віруючих    і не залишає їх  у ці важкі часи.

Святі  Отці  Церкви  розтлумачують  подію  П’ятидесятниці  у  Священному  Писанні.  Святитель  Григорій  Богослов   говорить: «Дух  Святий  діяв по – перше  в ангельських і небесних силах;  їх досконалість, осяяння і непохитність до зла – від Святого Духа. Потім діяв в отцях і пророках. Після цього діяв  в учениках Христових і в них триразово, в міру їх сприйняття, і протягом  трьох різних періодів:  перед стражданням Христовим – неявно, після Його Воскресіння – явно і в день П’ятидесятниці — суттєво».  Григорій Нісський стверджує :  «Юдеї , прикрашаючи  кущі листям  і плодами, цим самим  зображали  новозавітну церкву, яка проросла після закону».

Особливість   святкування  П’ятидесятниці полягає у звершенні  священиком  чину  вечірньої  з  читанням  коліновклоних  молитов Василія Великого в Царських    воротах,  з оберненим обличчям до народу.  У молитвах  звертаємося до Господа,  Який   послав  Свого   Духа  на  апостолів, а також на тих, хто  живе  на землі й відійшов  від цього земного  життя.

Нехай  Господь дарує нам  очищення  духовне,  сповнене благодаті  Божої, зміцнить   нас  вірі Бога Єдиного  у Святій Тройці, укріпить наше  життя у вірі, надії, любові,  зміцнить  наш християнський дух,  вилікує  наші душевні і тілесні немочі, наповнить  життя наше  святістю. Тому  входячи  у цей  святий храм, наповнюючись  благодатним  словом, потоками  води живої напуваймо свою  спраглу  душу, щоби по закінченню  нашого земного життя ми  як християни перебували у мирі і любові.

То ж перебуваймо завжди з Богом,  Христом  у новому  житті, оновленому  Духом Святим.  Амінь.

Слава  Ісусу  Христу!

Богдан Стрикалюк

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій