Історія релігій

Проповідь у день Різдва Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа

В імя Отця, і Сина, і Святого Духа!

Христос народився!

Дорогі у Христі брати і сестри!

Серед найбільших подій в історії християнської церкви та й взагалі усього світового православ’я  не має такої величної як  народження Сина Божого, Месії, Христа і Спасителя світу. Ось минуло дві тисячі років від цієї славетної події для усього людства. Вже вкотре священна історія Нового Завіту повертає нас до того благословенного Богом часу приходу Сина Божого до людей.

Проповідь у день Різдва Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа

Святитель Василій Великий розкриває головну духовну суть Різдва Христового наступними словами: «Для того Бог прийняв на Себе людську природу, втілився заради нашого спасіння, щоб привести людину до Бога». Ось в чому полягає  суть цієї надзвичайної в історії  роду людського події, котра наповнена глибокого духовного, пророчого, таємничого, богословського смислу – ідея спасіння людини  від первородного гріха праотців Адама і Єви.

Не даремно ж і сам апостол Павло у своєму посланні називає Месію, Христа Спасителя «новим Адамом», через Якого, отримуючи прощення своїх гріхів, зодягаємо душу свою  найбільшими християнськими чеснотами: Вірою, Надією і Любов’ю. Адже  саме вони за глибоким переконанням преподобного отця Іоанна Ліствичника стоять на найвищій сходинці духовного вдосконалення людини. Старозавітне людство готувало себе перед здійсненням Божої обітниці пришестя Месії у цей світ, постом і молитвою. Благословенний час настав, ніхто навіть не сподівався, що Пастир вийде з середовища Богом обраного народу Ізраїля. Пророк Міхей сказав, що Месія народиться у місті Вифлиєм-Евфрата. Пророк Ісайя свідчить про втілення Сина Божого від Діви Марії і наречення імені Його – Еммануїл, що в перекладі з івриту означає «з нами Бог».

Під вифлиємською зіркою, яка вказувала шлях мудрецям зі Сходу, отець церкви блаженний Феофілакт розуміє Ангела  Господнього, який силою Божою супроводжував їх до місця народження  маленького дитяти – Ісуса. Народження Богомладенця випереджали  інші події, описані в Євангелії: явлення Ангела і сповіщення ним пастухів про народження Спасителя в місті царя Давида – Вифлиємі, і слухання ними чудесного співу ангельського хору «Слава во вишніх Богу і на землі мир, між людьми Боже благовоління», поклоніння убогих  вифлиємських пастухів, прибуття трьох волхвів  і принесення дарів : золота – як символу царської влади і величності, ладану – як священику, мира – в знак Його поховання; попередження Ангелом мудреців та Йосифа щодо злих намірів царя Юдеї Ірода вбити немовлят. За промислом Божим, свідченням Священного Передання від смерті вдалося врятуватися двох немовлятам – Іоанну Хрестителю та Ісусу Христу.

Дійсно, за свідченнями Євангелії святого апостола Іоанна Богослова, Христос  тілесно поселився між людьми,  відчуваємо присутність тієї благодаті Божої  посеред нас (Ін.1, 14), в своєму моральному і духовному  житті. Сьогодні Світло Христове просвічує усіх, які зодягаються благодаттю Святого Духа, постійно перебуваючи з Христом  і в Христі. Принесімо і ми новонародженому Богонемовляті  дари: віру серця і щиру любов. Живімо в мирі і добрі, зберігаймо любов, уникаймо ворожнечі, незгоди, негараздів, зла, творімо добрі справи в ім’я Господнє, за які будемо нагороджені  у вічному блаженному житті.

Нехай радість Світлого Різдва Христового  дарує  надію  убогим, немічним, струдженим земною працею, обтяженим гріхами,  кожній людині,  щоби Вифлиємська зірка вказувала вірний шлях як колись трьом мудрецям,  щоб через Отця і Його Сина отримали прощення гріхів наших, спасіння і жили вічно з Господом, успадкувавши вічне життя в Царстві Небесному. То ж честь і хвалу віддаймо  народженому  в убогому вертепі, яслах заради нашого спасіння і цілого світу. Хай торжествує небо і земля у народжені Спасителя – Христа. Прославимо і ми народження Сина Божого від Пречистої Діви Марії і праведного теслі – Йосифа, зігріваючи душі і серця вірних християн, вселяючи в них віру та надію як прояв милості  та любові Божої  до людини. Благодать Святого Духа нехай перебуває з усіма нами повіки. Амінь.

                                  Христос народився! Славімо Його!

Ієрей Богдан Стрикалюк

Клірик Житомирсько-Поліської єпархії ПЦУ

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

img-9 Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...