ІсторіяКультура

Правління фараона Джосера

Джосер (також відомий як Нет’єріхет, Тосортос і Сесортос, бл. 2670 р. до н. е.)  був першим фараоном Третьої династії Єгипту, який правив понад двадцять років. Деякі джерела вказують на царя на ім’я Санахт як першого правителя Третьої династії, але це твердження оскаржується, оскільки ім’я Санахта відоме лише з двох джерел Абідоського списку царів і Туринського папірусу, а не з археологічних доказів. Ранні археологи ідентифікували гробницю Санахта у Бейт-Халлафі на основі двох згаданих вище джерел, які були знайдені там, але ця ідентифікація була оскаржена та значною мірою дискредитована.

Правління фараона Джосера

Хронологія Манефона, яка зазвичай використовується для датування правління царів Єгипту, також не зрозуміла, ким він був і коли правив. Правління Джосера, після Хасехемві, є набагато більш певним, ніж туманні припущення царя на ім’я Санахт, і тому він тепер прийнятий як перший фараон Третьої династії. Джосер найбільш відомий своєю Східчастою пірамідою, першою пірамідою, побудованою в Єгипті, хоча він ініціював багато інших будівельних проектів. Насправді їх так багато, що вчені припускають майже тридцятилітнє правління, щоб пояснити кількість гробниць, храмів і пам’ятників, які він замовив.

Правління

Про молодість і сімейне життя Джосера відомо дуже мало. Його ім’я Нет’єріхет означає «божественність тіла», а «Джосер» походить від символу стабільності джед. Він став наступником свого батька, Хасекхемві, останнього царя Другої династії, а його матір’ю була цариця Німаатап. Його дружиною була Хетефернебті, яка, ймовірно, була його зведеною сестрою.

Як тільки він зайняв престол, він майже миттєво почав замовляти свої будівельні проекти. Історик Маргарет Бансон пише, що Джосер «правив у епоху, яка стала свідком прогресу цивілізації на Нілі, такого як будівництво архітектурних пам’яток, розвиток сільського господарства, торгівля та піднесення міст». Хоча міста почали рости під час Першої династії, під час правління Джосера їх стало більше, а архітектура стала більш вишуканою. Один тільки комплекс пірамід Джосера є найкращим прикладом великого прогресу в архітектурному проектуванні на початку Третьої династії. Орнамент був піднятий на набагато вищий рівень, а символи використовувалися, щоб нагадувати людям про благословення богів і гармонію землі. Символ Джеда, який, окрім символізації стабільності, асоціюється з богом Осірісом, використовувався на стовпах у храмі комплексу Джосера в Саккарі та з’являється також на інших його пам’ятниках.

Стабільність країни під керівництвом Джосера була частково зумовлена його успіхом у захисті кордонів, а потім їх розширенні. Розширення королівства в регіон Синай було здійснено за допомогою військових експедицій. Він переміг у битві лівійців і приєднав частину їхніх земель. Положення короля було пов’язане з військовими здібностями, а перемоги були ознакою прихильності богів. Отже, армії Джосера принесли честь його імені та країні, але він став легендарним без цих кампаній і задовго до того, як його Ступінчаста піраміда була побудована, з іншої причини: відновлення Храму Хнума, яке поклало край голоду.

Альона Дмитрук

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія