Що ж привело їх до того, що вони почали викарбовувати на скелях малюнки, чи чому носили зуби тварин як талісман чи оберіг? Навіщо ж було людям того часу мистецтво? Краще би займалися полюванням і думали як вижити.. Не думаю що їм було нудно і вони вирішили зайняти себе чимось. На той час, найбільша проблема людини це було вполювати здобич. Очевидно, що людей того періоду оточувала природа, а не помпезні будівлі, які оточують нас. Мабуть це і призвело до того, що вони почали переносити всі події що з ними відбувалися на малюнок. Я думаю вони вміли насолоджуватись красою, не метушилися і не дивились на годинник, його просто не було…
Складну інформацію первісні люди передавали саме малюнками, можливо не могли це по іншому пояснити. В якомусь плані це був як магічний ритуал, вони малювали мамонта або якусь іншу тварину, яку хотіли вбити, зі стрілою яка пронизує тіло, і йшли на полювання. Таким чином, це було як вранішня молитва перед робочим днем. Також вважається, що за допомогою малюнку вони передавали своїм нащадкам знання, а саме як вполювати ту чи іншу здобич.
Якщо подивитись на печеру Альтаміра, то там малюнки можна спостерігати не тільки на стінах, а й на стелі. Іноді сидячи за столом не можна достойне щось намалювати, зважаючи на те що ми можемо користуватися інтернетом, дивитися навчальні ролики, вивчати якусь техніку малювання, а як вони вимальовували це на стелі так вміло??? Навіть Пікассо побувавши вперше в цій печері сказав, що жоден із сучасників не зміг би написати подібне.
Нещодавно шукаючи інформацію, випадково натрапила на картину сучасного українського художника Анатолія Криволапа «Кінь. Вечір», де обрис коня дуже схожий на петрогліфи, що малювали первісні люди. Цей мінімалізм деталей в своєму витворі дуже подібний до первісного, тільки в художника це більш сучасно та кольорово.
Сучасні митці щоб знайти натхнення можуть обмінюватися досвідом з іншими, черпати інформацію з загальнодоступних джерел, в тому числі і первісні малюнки, петрогліфи і т. д., первісні люди ж таких можливостей не мали, але це не завадило їм створити шедевр яким ми насолоджуємося й досі. В якомусь плані я захоплююсь цими людьми, саме вони дали поштовх для розвитку мистецтва.
Альона Дмитрук