Телець – Фродо. Як усі діти Венери, цей герой трошки мріяв про пригоди, але вдома, у затишку та безпеці. Коли ж Гендальф наклав на нього важку місію з порятунку Середзем’я, він трохи розгубився. Проте «тільці» зовсім не боягузи, а вже за рідну землю, будинок і близьких готові боротися до останнього. Треба сказати, чарівник не помилився, вибираючи охоронця кільця: Фродо не мріяв про владу над світом, а тому артефакт не зміг до кінця поневолити його волю (хоча у фіналі все висіло на волосині). Тільці відрізняються твердістю, стриманістю, відданістю друзям, вони не говорять, а роблять, так що напіврослик зі смиренністю прийняв своє призначення, і успіх не міг не супроводжувати його.
Близнюки – Перегрін (Піпін). Наймолодший і тому, мабуть, найменш обережний член команди, Перегрін відрізнявся близнюківською легковажністю та безтурботністю: спочатку робив, потім думав. Так, він скинув камінь у колодязь у Морії, через що орки дізналися про їхню присутність. Невгамовна цікавість третього знака спричинила найсерйознішу провину цього персонажа. Коли він по дурниці заглянув у чарівний палантир, то Саурон майже опанував свідомість напіврослика і лише дивом не дізнався їхнє місцезнаходження. Втім, меркуріанцям супроводжує успіх — незважаючи на всі помилки, Піпін зазвичай виходив сухим з води.
Рак – Меріадок (Меррі). Організований, відповідальний, далекоглядний, Меррі був підготовленим до походу хобітом. Раки взагалі не люблять щось робити поспіхом, без тривалого приготування. Але, крім цього, мають феноменальну інтуїцію, яка ніколи їх не підводить. Так, Меріадок раніше за всіх дізнався про артефакт і зрозумів, що Фродо потребує допомоги. Слід зазначити, що з Раків дуже багато письменників найвищого рангу. Так і Меррі займався літературною діяльністю, його перу належать роботи з ботаніки та історії.
Лев – Арагорн. Підопічні Сонця мають початковий талант повелителя і організатора. Не дивно, що Арагорн був неформальним лідером дружнього союзу. Леви відрізняються особливим почуттям власної гідності — навіть в образі Слідопита, в запиленому одязі, стомлений, цей персонаж вселяв в оточуючих повагу і бажання прислужитися йому. Що ж до битв та справжніх подвигів, то тут майбутньому королю не було рівних не лише серед людей, а й серед ельфів. Цілком закономірно, що його обрали правителем Мінас-Тиріта. Саме він був гідний такої жертви, яку зазнала в ім’я кохання Арвен.
Діва – Саруман. Імператор Ізенгарда був майстерний у науках та інженерній справі – Діви вкрай працелюбні, уважні до дрібниць (що важливо для винаходів та креслень) і працездатні. Але головний талант Сарумана ховався у його голосі – за допомогою простих слів він міг переконати навіть сильних духом людей робити те, що йому потрібне. Можливо, це пов’язано з музичними здібностями Дів, які вважаються найкращими музикантами завдяки скрупульозності та точності у грі. Як би там не було, Саруман підпав під владу Саурона, хоч до останнього вважав, що діє з власної волі. Це вже перфекціонізм шостого знака, який не бажає бачити свої недоліки.
Терези – Галадріель. Прекрасна і мудра повелителька ельфів мала основні якості підопічних Венери: шляхетність, справедливість, величність, норовливість, могутність. Серед Терезів багато миротворців та визволителів, тому Галадріель ніколи нікого не карала. Але незважаючи на зовнішню м’якість, витонченість та неймовірну красу, ельфійська правителька була чудовим воїном. На вигляд підопічні Венери здаються витонченими, неземними та ефемерними, але всередині у них є твердість і сила, даровані їм кардинальним хрестом. Взагалі, це суперечливе сузір’я, основне завдання якого – привносити у світ гармонію, шукаючи її у поєдинках із самими собою.
Скорпіон – Арвен. Безумовно, Арагорн гідний того, щоб поступитися заради нього безсмертям, але не всяка дівчина (нехай навіть ельфійка) пішла б на це. Тут потрібні такі якості, як нерозсудливість, безстрашність, самовідданість, сила характеру, твердість у виконанні рішення і, звісно, здатність справжнє почуття. І все це — опис Скорпіона, для якого любов є безумовною цінністю, вище за смерть і споріднені стосунки — Арвен, обравши шлях людини, назавжди розпрощалася зі своїм батьком Елрондом і бабусею Галадріель. Не варто забувати і про військових подвигах принцеси — вона зуміла врятувати головного піврослика від Чорних вершників на річці Бруїнен.
Стрілець – Леголас. Незважаючи на те, що цей персонаж ельф високого становища (а ельфи здаються тендітними та чутливими), Леголас легко переносив тривалі переходи та задовольнявся малим. Стрільці люблять мандрувати, якщо для цього є важливі причини. Домагатися поставленої мети – ось кредо вогненних знаків. Юпітеріанці, до всіх інших переваг, легко знаходять підхід до тварин. Так, Леголас міг заспокоїти коня, якщо той боявся йти особливо небезпечною стежкою. Дев’ятий знак належить рухливому хресту, тому цей герой був наділений душевною гнучкістю, що допомогло йому подружитися з Гімлі, і це всіх дивувало.
Козеріг – Гімлі. Дуже незвичайний гном, погодився на співпрацю з людьми і – о, жах! — З ельфами. Тим часом Козероги зовсім не схильні до оригінальності, просто почуття обов’язку у них розвинене найбільше в Зодіаку. Гном втілює типового сатурніанця: суворий характер, стійкість, розважливість, практичність, вірність. Звичайно, плюс ще й шкідливий характер, недовірливість, непохитність та занудство. Зате в Братстві, де зібралися такі різні за темпераментом особистості, Гімлі ніби скріплював їх своєю надійністю, грав роль стіни, якогось оплоту, біля якого неможлива поразка.
Водолій – Гендальф. Цей персонаж завжди цікавився напівросликами, хоча вони були досить непомітним народцем Середзем’я. Водолії не відрізняються між правителем і останнім за значенням підданим, вони точно знають, що кожне життя важливе і цінне. У зв’язку з цим, Гендальф говорив Фродо, що милосердя вище найсправедливішої страти (урок пішов на користь — напіврослик пощадив Голума, і той знищив кільце ціною власного життя). Водолії альтруїсти, вони діють на користь інших, тому чарівник спочатку з обуренням відмовився взяти кільце, т.к. знав, що сила артефакту може перетворити його на могутнього, але темного мага.
Риби — Сем Гемджі. Останнє сузір’я наділяє своїх дітей чуйністю, співчуттям, милосердям, неконфліктністю, жертовністю. Усім цим Сем має надлишок. Жодні труднощі не могли зламати рішучість маленького хобіту будь-що-будь допомогти своєму пану знищити кільце. Риби легко миряться з роллю другого плану, вони не йдуть дорогою героїв, їх шлях – подвижництво, служіння. Не раз рятуючи Фродо життя, Сему навіть на думку не спало цим пишатися. Таке ставлення до життя сприяло тому, що кільце не поневолило Гемджі, хоч він і був Охоронцем.
Іван Гудзенко