Історія релігійКатолицизм

Перший Латеранський собор (1123)

Перший собор який проходив Латернаському храмі  розпочався  1123 року.  Вважається  ІХ Вселенським собором Католицької церкви.  Відбувся в грудні цього ж року,  після  Вормського конкордату —  угоди, яка подолала  конфлікт між папізмом  та  імперіалізмом.

Даною угодою  підкреслювалося, що  влада  не повинна  втручатися   в церковні питання, наприклад  такі що стосуються обрання  та призначення  духовних осіб – папи, єпископи, абати.

Папа Римський Каліст ІІ за проханням  архієпископа Майнца,  щоб підтвердити  урочисто конкордат, зібрав  собор єпископів та архієпископів  Заходу.  Засідання  собору  проводилося  з 18 березня  і тривало до 6 квітня  1123 року.  На  ньому  були присутні  шістсот абатів (настоятелів монастирів) та триста єпископів (керівників  підпорядкованих їм діоцезів).

Перший Латеранський собор (1123)

Собором було прийнято наступні двадцять два  канони, які стосувалися:

  • засудження симонії (перший канон).
  • заборона особам духовної інституції  мати  дружин та наложниць, жінок  в домашньому  господарстві  (третій та одинадцятий канони).
  • позбавлення мирян  розпоряджатися матеріальною  власністю церкви (четвертий канон).
  • рукопокладення єрисарха Бурдена, антипапи Григорія VІІ  підлягають осудженню (шостий  канон).
  • гарантування  недоторканості  сім’ям  хрестоносців  та  їхній  матеріальній  власності (одинадцятий канон).
  • відлучувалися від церкви миряни,  які присвоювали  церковні пожертви та  укріплювали храми  на  подобі  фортець (чотирнадцятий канон).
  • осудження тих, які перешкоджали  паломникам,  які відправляються  в «Священний Рим»
  • забороняється  абатам та монахам  допускати  до покаяння грішників,  відвідування хворих,  звершувати  соборування та  служіння публічних мес.  Мають право отримання  мира та єлею  лише  в єпископів, до діоцезу  яких вони відносяться (сімнадцятий канон).

Ним  було закінчено  суперечку  щодо церковної  та світської  інвеститури (за Вормським  конкордатом).

Юрій  Неконечний

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій