Історія релігій

Ось як виглядають токсичні стосунки: з них треба тікати

Токсичні відносини — це явище, яке може мати серйозні наслідки для фізичного та емоційного благополуччя людини. У той час як здорові стосунки дозволяють людям рости і процвітати, токсичні стосунки згубні і можуть вибити людину з колії та завдати їй душевної травми.

Однак часто буває складно розпізнати токсичні відносини, особливо коли людина закохана або прив’язана до своєї другої половинки. У цій статті йтиметься про ключові ознаки токсичних відносин, які допоможуть людині визначити, чи потрібно розривати зв’язок з партнером, чи не варто цього робити.

Які ознаки токсичної спілки варто виділити?

Ось як виглядають токсичні стосунки: з них треба тікати

Контроль з боку партнера

Найчастіше контролююча поведінка проявляється у постійному спостереженні за кожним кроком другої половинки, заборони спілкування з друзями та близькими, а також у обмеженні свободи вибору близької людини. Партнер може намагатися приймати рішення за іншого, встановлювати правила та обмеження без згоди коханого. У таких відносинах немає місця для індивідуальності та самовираження, що призводить до втрати особистої автономії та зниження самооцінки другої сторони. Якщо людина помічає таку поведінку у своїх відносинах, можливо, їй варто вийти із цього токсичного союзу.

Порівняння з іншими

Якщо людина постійно відчуваєте себе нещасною, пригніченою або недостатньо цінною в парі, то це явна ознака токсичності. На відміну від здорових відносин, у яких є повага, підтримка і довіра, токсичні відносини характеризуються наявністю емоційного та фізичного насильства, маніпуляцій та контролю. Людині постійно вказують на те, що вона якась не така, вимагають, щоб вона щось у собі змінила, приводять їй у припер колишніх або просто друзів. Важливо бути пильним і не виправдовувати таку поведінку партнера – краще тікати з таких стосунків!

Образливі жарти

Партнер, який постійно ображає кохану за допомогою «жартів», не шанує та не цінує його. Це може бути щось незначне, наприклад, висміювання зовнішності чи стилю одягу чи щось серйозніше, що стосується інтелекту чи здібностей людини. Образливі жарти можуть принижувати особистість та знижувати її самооцінку, а згодом можуть навіть призвести до емоційної та психологічної травми. Якщо людині боляче чи вона відчуває дискомфорт через такі «жарти», це може бути знаком того, що їй варто припинити ці токсичні стосунки.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій