Доведено позитивний вплив Місць Сили на здоров’я, усвідомленість, самоконтроль, засвоюваність інформації та результати бізнесу.
Тому ще з 70-х років ХХ століття, з легкої руки американських бізнес-шкіл, заняття з учасниками почали проводити на виїзді, в Місцях Сили. За десятиліття така практика лише підтвердила свою ефективність.
Але тури на такі місця проводять не лише студенти, а й люди, які бажають поправити своє здоров’я, або шукають розгадки таємниць нашої планети.
Тому з кожним роком все частіше постає питання – пошук нової інформації про такі місця та результати їх дослідження.
Не секрет, що багато шукачів звертають свій погляд на територію Туреччини – адже на території цієї країни ці місця є удосталь.
Прекрасно розуміючи, що абсолютно всі Місця Сили Туреччини виявити і помістити в обсязі однієї статті не представляється можливим, торкнемося найголовніших.
Звичайно, ми не можемо пропустити таке місто, як Стамбул. Історія «Другого Риму» часів Візантійської Імперії та духовного центру мусульман часів Оттоманської Імперії ясно видає у ньому джерело природної сили. У цьому легко переконатися самому – достатньо пройтися міськими вуличками та подивитися на море, усіяне кораблями. Тіло наповнюється силою, душа опиняється в полоні мрійливих романтиків, що писали про морські мандри.
Звичайно ж, храм Святого Миколая Чудотворця. Він стоїть на тому місці, де і в сивій старовині височіли храми ранніх культур. У цьому храмі на фресках зображені відомі нам за картами фігурки мастей: списи, хрести, черви та бубни. І місцеві гіди розкажуть Вам про те, що ченцям теж були не чужі людські слабкості. Насправді, вони не повністю володіють інформацією. Ці знаки у ранніх християн означали чотири стихії та чотири шляхи паломництва. Піковий шлях повітря позначав паломництво в Сантьяго де Компостеллу, Хрестовий шлях вогню позначав паломництво до Єрусалиму, Бубновий шлях землі позначав паломництво до Риму, в Червовий шлях води позначав приховане паломництво, яким міг бути Шлях Сантьяго, пройдений у зворотному напрямку.
Не можна не відвідати й гору Хімера – Янарташ біля селища Чиралі. З глибин гори піднімається і спалахує газ, то яскравішає, то згасає, осяюючи гору примарними язиками полум’я. Це створює творчий настрій на творення, яке триває місяцями після відвідин гори. За легендою, тут була повалена та похована жахлива істота Хімера, і тому місце символізує перемогу чистих сил душі кожного з нас над своїми ницими якостями.
Звичайно, місцем Сили є і руїни стародавньої Месопотамії, найбільшої держави давньої історії.
Але вершина краси та мощі – це давня Каппадокія, її міста біля Дерінкую просто вражають уяви. Невідомі цивілізації стародавнього періоду, які досі досліджуються вченими, залишили по собі величезні багатоповерхові міста, вибиті в скелях. У місті музеї Герем можна відвідати деякі з них, які мають вглиб землі сім поверхів.
Хто жив у цих містах, і чому мешканці залишили їх, і хто там живе зараз, і які таємниці збереглися з глибини віків – і належить розгадати нам, сучасним дослідникам, першовідкривачам давніх таємниць нашої планети.
Ігор Мехеда