Історія релігій

Методизм. Методистська церква.

Методизм — велика протестантська конфесія, що виникла в середовищі  англіканства і відокремилася від нього в 1730-1740  роках. Налічує понад 75 мільйонів послідовників по всьому світі. Найбільше число методистів — у Великобританії і США.

В кінці 1720-х років в Оксфордському університеті відокремилася група студентів, очолювана братами Уеслі. Вони виступали за оновлення і очищення англіканської церкви, звільнення її від механічної обрядовості та релігійної бездіяльності. Ними був створений «Святий клуб», члени якого дотримувалися посту, відвідували ув’язнених і хворих, проповідуючи їм Євангеліє.

Методизм. Методистська церква.

З 1732 року, фіксується термін «методисти» — так стали їх називати опоненти за сувору регламентованість і чіткість в дотриманні релігійних приписів. Остаточний розрив між методизмом  і англіканством стався в 1784 році, коли Джон Уеслі висвятив кілька священиків-методистів після відмови англіканських єпископів висвячувати  їх у духовний сан.

Методисти заперечують кальвінські погляди про приречення (тим самим їх вчення зближується з армініанством). Вважають, що спасіння досягається через віру і активну місіонерську діяльність. Дотримуються принципу загального священства. Визнають тільки два християнських таїнства: Причастя і Хрещення.

Вважають, що любов до Бога має на увазі любов до ближнього, тому необхідно прагнути до встановлення доброзичливих відносин з усіма. З специфічних обрядів методистів слід відзначити «Час припливу» — це період, протягом якого методистам наказано вести особливо активну місіонерську і благодійну діяльність. В даний час існує Всесвітній методистська  рада, який об’єднує методистські церкви, існуючі в 130 країнах світу.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
3
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій