Історія релігійРелігійні святаРелігія

Махавір-Джаянті

Релігійна і культурна особистість

Святкування в Індії приурочені до дня однієї із історичних особистостей, основоположника джайнізму — Джини Махавіри. Народився він під іменем Вардхамани або ж як стверджують інші джерела – Нігантхи Натапути, удостоєний статусу джина (того, що зміг себе реалізувати). Стверджують, що у молоді роки здійснював чудеса: приборкував змій.

Махавір-Джаянті

Подібно ж Будді – виходець з багатої сім’ї. Його батьки керували державою Ваджі (сучасний штат Біхар). Одружився, в тім після швидкої смерті батьків обрав шлях монаха, залишивши мирське позаду. Практикує духовні практики, багато років потратив для того, щоб досягнути суті речей.

У місті Амбхігріям стає джиною (тим, що все знає), проповідує власне вчення. У вченні сповідує принципи: сатью, ахімсу, астею, брахмачарью, апаріграху. Махавіра здійснює заклик до тотального не насильства, цнотливості, слідувати істині та неприв’язаності, застерігає від крадіжки, яке тільки приносить шкоду.

Сімдесятирічний старець Махавіра у Патні ввійшов в нірвану. Для джайнів, Махавіра – останній двадцять четвертий тіртханкар, шанований мудрець в джайнітській традиції. Зображення Махавіри знаходимо в джайнітських храмах.

Джайністські свята

Найвідомішим із свят в релігії джайністів виступає Махавіра Джаянті. Свято вшановується  сповідниками джайнізму, чисельність яких складає понад 5-6 мільйонів людей. Цього дня вулицями міст з джайнами та святинями  відбувається хода. У процесії приймають участь представники релігії, зі слонами верблюдами, конями. Членами цієї процесії супроводжується статуя Махавіри, яку транспортують спеціальною колісницею – ратха ятрою, з декламуванням мантр. До того ж над його статуєю проводиться абхішека – спеціальний ритуал омовіння та умащення.  В джайністських храмах проводяться пуджі, а також богослужіння на честь Махавіри.

У це свято припиняється навіть робота на скотобійні, що тим самим висловлено через повагу до філософії не насилля, котру сповідували батько нації з останнім тіртханкаром. Популярності набуло в містечку Кундаграмі, Раджастані, Гуджараті, де найбільше концентруються джайністи.

Щодо святкування дня народження Махавіри можна сказати, що припадає воно у місяць Чайтру за індійським календарем. А от дата чомусь постійно плаває, змінюється. Західний календар визначає його не раніше кінця березня – квітня. Протягом усього дня відбувається читання мантр джайністами, медитація, звершення обряду пуджі (поклоніння божеству), відвідання проповідей, жертвування коштів на благодійність.

Так чи інакше Махавір-Джаянті набуває офіційного статусу свята практично в усіх штатах. Так, наприклад  воно проводиться у таких штатах: Біхарі, Гуджараті, Делі, Джамму, Кашмірі, Карнатаці, Мадхьї-Прадеші, Махараштрі, Пенджабі, Раджастані, Тамілнаді, Уттар-Прадеші, Уттаракханді, Харьяні, Чанддігарху, Чхаттісгарху.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
2
Любов
1
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Рукоположення

Рукоположення є важливим обрядом у християнських церквах, через який здійснюється посвячення і призначення служителів для ...