Місця силиРелігія

МАГІЧНІ ГРИБИ АБО «ГРИБНА» МАГІЯ

У більшості духовних практиках для досягнення зміненого стану свідомості використовуються різні методики. Серед них: голодування (або навпаки: з’їдання великої кількості священної храмової їжі), читання великої кількості мантр або молитов, обмеження себе у сні, довготривалі танці або обертання, відвідини місць сили, співи (у тому числі горлові), паломництво на великі відстані, велика кількість фізичних вправ (до виснаження) та інші.

МАГІЧНІ ГРИБИ АБО «ГРИБНА» МАГІЯ

Але є й досить екзотичні: вживання рослин сили та грибів, які вводять психіку у незвичайні стани. Рослини Сили – це особливість Південної, Північної та Мезоамерики. Майже усі чули про пейотль, айяваску, олілукі, табаки, шалфей-провісник. Ці регіони найбагатші на Землі на рослини сили.

Гриби більш розповсюджені по різних регіонах нашої планети. Шаманські вчення й ведичні також, мають цікавий постулат. Будь-який гриб є ключем у підземний світ. Будь-який. Навіть білий або подосиновик. Тому, якщо з’їсти страву з грибів, то підземний світ тобі щось покаже або відкриє. Тобто, мовою сучасної психології, підсвідома інформація потрапить у свідомість.

МАГІЧНІ ГРИБИ АБО «ГРИБНА» МАГІЯ

Грибний малюнок у підземеллі Трикутник Восьминіг

Але є гриби, які змінюють психічний стан людини, дозволяють відчути щось за межами свідомості.

Іспанський чернець Бернардіно де Саагуна (1529 — 1590 р.), розповів у своєму літописі, що індіанці стародавньої американської країни ацтеків їдять під час своїх таємних культових обрядів якийсь невідомий європейцям гриб. Цей гриб викликає трансовий стан й дозволяє побачити інші світи. При цьому в учасників обрядів виникає веселий настрій, вони посміхаються та отримують легке задоволення. Гриб цей має назву теонанакатл.

У 1936 році англійські мандрівники опублікували щоденники своїх подорожей Мексикою, де підтвердили, що обряди з теонанакатлом ще й досі проводяться. А після другої світової археологи знайшли у Гватемалі кам’яні скульптури  теонанакатла.

Нарешті у  1953 році дослідник Уоссон дістався до племен, які проводять обряди з грибами, й прийняв участь у церемоніях. Згідно з його описами «перед його поглядом спалахнули яскраві кольорові індіанські орнаменти, потім, немов міраж, виникли казкові картини, пропливли епізоди з далекого-далекого дитинства». Стараннями Уоссона, який зв’язався з європейськими науковцями,  гриб нарешті потрапив до Європи. Відтоді теонанакатл став називатися по-науковому: Psilocybe (псилоцибе).

МАГІЧНІ ГРИБИ АБО «ГРИБНА» МАГІЯ

Грибний малюнок у підземеллі Слон Брама

Далі виявилося ще цікавіше: ці гриби у великій кількості ростуть у європейських лісах та горах, та вживаються у таємних обрядах, які практикують знахарі, цілителі та чарівники різних країн. Ці обряди настільки втаємничені, що люди не ризикували розповідати про них етнографам та чиновникам. Дуже мало джерел, у яких це згадується, але такі джерела все ж таки є.

В Україні розповсюджений вид такий від псилоцибінових грибів – гіменогастрові Psilocybe semilanceata. Ростуть вони на місцях дерев, що впали, маленькими групами. Іноді їх можна знайти в невеликій траві або на колодах, вздовж лісових доріг, на пасовищах та болотах. Саме цей від можна знайти й в Українських Карпатах.

У останні три роки, у рамках фільмування місць сили України (проект ЕЗМ), з командою телеканалу «Wake Up Media», ми дослідили багато карпатських території на Прикарпатті, Закарпатті й Буковині. У період цих подорожей-мандрівок ми спілкувалися з місцевими жителями, які повідомили нам, що у місцевостях ростуть такі гриби. Їх називають «веселушки». Й є обряди, які таємно проводять з їх вживанням, але найчастіше наодинці, групові обряди зустрічаються дуже рідко. Багато таких грибів буває на полонині Руна, над Лумшорами.

Місцеві розповідали нам, що туристи часто йдуть на полонину, й, якщо натраплять там на «веселушки», то можуть блукати полониною кілька діб.

На полонині Руна є закинута ще за радянських часів недобудована військова база. У цій базі багато бетонних підвалів та залів. Іноді у цих руїнах туристи, які шукають «веселушки», ховаються від непогоди (дощу, вітру тощо). Й тоді вони малюють на стінах підземель свої сни, які наснилися їм після вживання веселушок.

Ми сфотографували найцікавіші малюнки й публікуємо їх – вперше за період релігієзнавчого дослідження культів «магічних грибів». Це цікаве суспільне явище, має бути зафіксоване для науки. Прошу занотувати – що це тільки одне з таких місць, у Карпатах їх багато. Такі явища є не тільки на території України, а й в усіх країнах Європи, на території яких є Карпати, або інші гори.

Ігор Мехеда

Яка твоя реакція?

Радість
7
Щастя
3
Любов
5
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Місця сили