Народився він в Ардалесі (Кападокія). Свідок і очевидець страждань Ісуса Христа на Голгофі, славного Воскресіння та чудес. Саме він списом пробив правий бік ребра Спасителя і як стверджує церковний переказ –отримав зцілення хвороби очей. Разом з воїнами удостоївся бачити Воскресіння Господнє. Лонгин разом з двома вірними солдатами не підкупилися золом з рук юдеїв.
Після страждань, смерті і Воскресіння Ісуса зміцнилися у вірі, були охрещені апостолами і пішли проповідувати Євангеліє Христове до Кападокії. Кападокійці відчули полум’яність слів проповідників щодо подій в Юдеї. Таким чином християнство поширилося на території Кападокії та його околицях. Чутки про тих, які поширюють вчення Ісуса Христа дійшли до юдейських старійшин. Старійшини переконують Понтія Пилата аби той відправив загін і повбивав усіх разом з Лонгином.
Загін прибуває до рідного поселення. Лонгин виходить їм на зустріч і запрошує увійти в дім, нагодувавши їх. Під час трапези римські воїни розповіли про мету, з якою прибули сюди. Розуміючи, що ті повинні виконати наказ, просить виконати його якнайшвидше. Совість воїнів одначе не могла дозволити вчинити смерть святим, в тім через наполягання Лонгина із соратниками прийняття страждань через віру в Христа – виконують свій обов’язок.
Римські воїни усікли мечами їхні голови і як знак достовірності привезли Пилату. Тіла ж були поховані в Кападокії. За наказом прокуратора голови викинули на смітник поза містом. Сліпа жінка йде в Єрусалим для поклоніння святині. Їй явилося видіння святого Лонгина, котрий розповів про голову, яку необхідно поховати. Знайшовши голову на смітнику і доторкнувшись до неї – отримала прозріння. Голову жінка віднесла і поховала в Кападокії.
Православні вшановують мученика сотника Лонгина 29 жовтня, в той час як католики -15 березня. Лонгин не був забутий церквою. Боковий вівтар Гробу Господнього в місті Єрусалим відведений саме цьому мученику.
Панас Вернигора