Отже, як поводиться людина з любовною залежністю?
Вона звинувачує у всьому себе
Їй здається, що тільки вона робить помилки у відносинах, і тому, якщо спілкування з предметом зітхання раптом не налагоджується, індивід звинувачує себе в тому, що десь вчинив неправильно, не знайшов компроміс, не поступився, і взагалі він жахливий партнер, якого неможливо полюбити. Вона приймає це у собі замість того, щоб знайти соулмейту, який справді захоче носити його на руках.
Людина весь час мріє
Їй не вистачає того, що вона отримує від свого коханого у стосунках, вона увесь час витає у хмарах, уявляючи, як її стосунки стануть кращими, якщо вона зробить те й те. Наприклад, жінка може звеличувати свого партнера та ігнорувати те, як він насправді до неї ставиться: постійно ігнорує, принижує та висміює перед своїми друзями.
Це справжня одержимість
Якщо людина не може прожити і дня без свого коханого, хоч уже довгий час перебуває з нею у стосунках, це ненормально. Індивід може пожертвувати чим завгодно, аби в його житті залишилися стосунки, які начебто вже не приносять йому ніякого щастя, але він не може від них відмовитися. Навіть думка про те, що кохання раптом пропаде, і людині доведеться залишитися одному, жахає його.
Багато прихильників
Це іронічно, але найчастіше у людини, яка рятує стосунки, які їй не потрібні, є величезна кількість залицяльників, які намагаються зробити все, щоб отримати її. Однак індивід каже всім «ні» і залишається у своїх відносинах, він поводиться так, щоб відштовхнути від себе оточуючих. Людина не може ні в кого закохатися, тому що вона фокусується на своїй другій половинці, яка часто не звертає на неї жодної уваги.
Важливо розуміти, що від емоційної залежності у стосунках можуть страждати не лише жінки, а й чоловіки. Такі люди не можуть відчути себе вільними, адже на перше місце у своєму житті вони ставлять свого партнера, але, можливо, їм час перестати так робити.
Іван Гудзенко