Історія

Клеопатра VII

Народилася у 69 році до нашої ери в Олександрії Єгипетській. Згідно свідчень, Клеопатра не була кровною єгиптянкою, оскільки походила із династії  діадоха Олександра Македонського – Птолемея І, відповідно мала грецьке коріння.

Нам мало що відомо про дитячі та юнацькі роки Клеопатри. Відомо лише те, що Клеопатра проявляла інтерес до книг Олександрійської бібліотеки, захоплювалася музикою, володіла вісьмома мовами. Протиставленням їй була сестра Береніка, котрій подобалися розваги, виявляла лінощі, нездогадливість.

З 58 по 55 рік до нашої ери стає Клеопатра стає свідком вигнання свого батька царя Птолемея ХІІ Авлета і поставлення на його місце другої доньки. Державою управляла недосвідчена Береніка. Авла Габіній домігся повернення вигнаного Птолемея. Потлемей відчував себе римською маріонетвою під владою намісників. За наказом царя Птолемея ХІІ  Береніка була страчена через усікновення голови.

Зі смертю Птолемея влада переходить до рук мудрої Клеопатри. У вісімнадцятирічному віці Клеопатра виходить заміж за десятирічного Птолемея ХІІІ, очолює Єгипет. Якщо ж враховувати факти, то жіночій статі заборонялося управління державою, привілея надавалася тільки чоловічій. Але у зв’язку з складеним обставинами зроблено єдиний  виняток для Клеопатри, оскільки престол вона зайняла як Теа Філопатор (в грецькому перекладі звучить – богиня, яка любить батька).

На той час велику увагу до Єгипту привертали римляни. Так наприклад регіон Та-кемет перебував під чітким контролем Риму. Єгипет став незалежною державою. У перші роки правління Клеопатрі було важко через недостачу харчування, неврожайність. Велася боротьба за трон між Клеопатрою та Птолемеєм ХІІІ. Спочатку він був відсторонений нею, а досягнувши зрілого віку вчинив бунт проти її ж самої. Викликаний бунт змусив Клеопатру тікати до Сирії, щоб врятувати власне життя. Клеопатра за будь-яку ціну намагалася повернути трон у свої руки під час перебування на Близькому Сході. Саме у той час Гней Помпей переслідувався Юлієм Цезарем в Олександрії, але не застав його, так той був вбитий в Єгипті. Коли Цезар прибув в Олександрію із-за несприятливих погодніх умов, то скористався можливістю повернення боргу в сумі десяти мільйонів динаріїв спадкоємцем попереднього царя – Птолемеєм ХІІІ.

Саме Юлій Цезар відіграв вирішальну роль у поверненні влади майбутньої цариці Клеопатри. Але для того, щоб це зробити Клеопатрі потрібен був хитромудрий план проникнення до Олександрійського палацу. Вона здійснює задум через свого раба, будучи загорненою в килим. Цезар не зумів встояти перед її красою. Для завоювання Птолемея ХІІІ Цезар використав небагато війська в Єгипті. Заховавшись в кварталі і перечекавши зиму Юлій Цезар все ж таки вривається в Єгипте , розбиваючи армію Птолемея ХІІІ, який тікаючи від воїнів потонув в річці Ніл. Таким чином престол зайняла Клеопатра із народженим сином Птолемеєм XІV.

Клеопатра не тільки була мудрою, а й володіла жіночими чарами проти яких не могли встояти чоловіки, але до того ж ставала жорстокою у розправі над ув’язненими, використовуючи отрути на них, спостерігала як людський організм страждає в конвульсіях.  В двадцяти однорічну Клеопатру закохався Юлій Цезар. Перемога над Птолемеєм ХІІІ дала можливість закоханій парі відправитися в морську подорож по Нілу. Цезаря і Клеопатру супроводжувало чотириста кораблів. У 47 році до нашої ери в Клеопатри і Цезаря народжується син Птолемей Цезаріон. Саме перебування Клеопатри в Римі викликало в деяких відразу із-за її манери поведінки.

Римляни вважали, що Цезар може стати фараоном Олександрії, зробивши її своєю столицею. Вони не бажали здійснення цього задуму Цезарем, а тому в 44 році до нашої ери підступно вбили Цезаря. Смерть Цезаря була викликана громадянською війною, нейтральну позицію в якій займала Клеопатра. Після того як Марк Антоній проголосив себе правителем Сходу вирішив звинуватити Клепатру у тому, що сталося з Цезарем по її провині. Та Клеопатра вирішила не здаватися, прибувши на судні в костюмі богині Афродіти звела з розуму своєю дивовижною красою військового полководця Марка. Десять  років між ними тривав роман.

Клеопатра VII

У 40 році до нашої ери у пари народжуються діти- близнюки: син Олександр Геліос та донька Клеопатра Селена. Близько 36 року до нашої ери Клеопатра народжує третю дитину – хлопчика, якого назвали Птолемеєм Філадельфом. Після того як Октавіан прийшов до влади в Римі, громадяни зустріли його зв еликою радістю, окрім прихильної до Цезаря та Марка Антонія армії. В Мутінах відбулася битва Октавіана з Марком Антонієм. При наближенні військ Октавіана Марк був неправдиво повідомлений про те, що Клеопатра загинула. Не втерпівши трагедії Клеопатри закінчує життя самогубством, простромлюючи себе власним мечем.

Пораненого Марка Антонія приносять до Клеопатри, на руках котрої помирає. Вона не могла змиритися з втратою Антонія і хотіла накласти на себе руки. Вела переговори з підданим імператора Октавіана Августа, а спроби причарувати його для повернення своєї влади увінчалися нічим. Клеопатра перебувала у стані депресії після смерті Марка Антонія, навіть голодувала, не піднімаючись з ліжка. Через Корнелія Долабеллу була повідомлена про заслання в Рим.

За римською традицією Клеопатра мала бути проведеною, закована в ланцюги до тріумфальної колісниці як рабиня в Римі. Тому для уникнення такого сорому цариця Клеопатра скористалася можливістю швидкої смерті. До палацу за наказом Клеопатри доставили глечики із смоквами, в одному із яких була прихована змія. Клеопатра використала змію для тихої безболісної кончини. У 30 році до нашої ери Клеопатра помирає в Олександрії.

Клеопатру та Марка Антонія поховали в кількох метрах від Тапосірісу Магна, під храмом некрополя.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
1
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія