Психологія

Характеристики та причини депресії

Виявлення симптомів депресії є досить поширеним явищем у сфері психічного здоров’я, і цю проблему вже згадували ще за часів Гіппократа, давньогрецького лікаря, який відомий своїми описами меланхолії. Характер перебігу цього розладу варіюється від особи до особи: він може проявлятися як легкий або важкий, гострий або хронічний. Без належного лікування депресія може тривати середньо чотири місяці або й довше.

Характеристики та причини депресії

Статистично депресія двічі частіше торкається жінок, ніж чоловіків. Хоча типовий вік початку захворювання – 20 років, проте воно може виникнути у будь-якому віці.

Депресія може виникати з різних причин. Негативні події в житті можуть збільшити вразливість до депресії або спровокувати депресивний стан. Важливу роль також відіграють негативні думки про себе та світ, які сприяють виникненню та підтримці симптомів депресії. Однак як психосоціальні, так і біохімічні механізми, схоже, мають значення; основною біохімічною причиною, ймовірно, є порушення регуляції вивільнення одного або декількох природних нейромедіаторів у мозку, зокрема норадреналіну і серотоніну. Припускається, що недостатня кількість або знижена активність цих хімічних речовин у мозку призводить до депресивного настрою у деяких хворих.

Депресія також пов’язана з порушенням швидкого руху очей (REM) під час сну. Одна з областей мозку, відома як мигдалеподібне тіло, містить нейрони, які розташовані в стовбурі мозку та, схоже, беруть участь у регуляції швидкого сну. Мигдалеподібне тіло також пов’язане з обробкою негативних думок і може бути збільшеним, гіперактивним або іншим чином функціонально порушеним у деяких людей з депресією. Хоча значення цих асоціацій ще потребує уточнення, зв’язок між депресією, порушенням швидкого сну та аномаліями мигдалеподібного тіла сприяє виникненню нових напрямків досліджень у нейробіології та лікуванні депресії.

Дослідження показують, що депресія має взаємозв’язок з фізичною активністю, і регулярні фізичні вправи можуть знизити ризик розвитку цього стану. Люди, які займаються фізичними вправами, як правило, відзначають краще психічне здоров’я та меншу схильність до депресії порівняно з тими, хто не займається спортом.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія