Історія релігійРелігія

Карп, Папила, Агафодор, Агафоніка – життя та діяльність

Церква Христова пройшла довгий шлях страждань, переслідування. Вірні церкви християни сіяли насіння доброго, мудрого, вічного аби зростити чудові плоди віри, благочестя і духовної чистоти задля поєднання земного з небесним. Період гонінь негативно позначився і на самих послідовниках вчення Ісуса Христа, що приводило в збентеження римську владу. На зорі зародження християнської віри постають обличчя все нових і досі не всім відомих майбутніх мучеників, які віддали життя заради Євангелія, тим самим рятуючи свої безсмертні душі.

Карп, Папила, Агафодор, Агафоніка – життя та діяльність

Пропонування язичниками змінити істинне сповідування Бога на служіння ідолам зведено нанівець. А тому язичникам нічого не залишалося як вдатися до самих найжорстокіших методів катування. В часи правління імператора Декія Траяна серед темряви виступили світочі суспільства: фіатирський єпископ Карп з дияконом Папілою, Агафододором, Агафонікою – сестрою диякона. Знехтувавши законами влади щодо заборони популяризації науки Христової серед населення, сміливо завдавали удару по язичництву.

Вбачаючи у цьому найбільшу загрозу, влада вжила необхідних мір попри зупиненню їхньої діяльності. Так правителем області, якою той керував став відомим фат не участі в язичницьких святкуваннях Карпа з Папілою. Той наказав порушників привести до нього. Приведені християни відчували хитрість у переконаннях правителя прийняти римську релігію замість істинної, тому стверджували, що неправдиві боги не гідні поклоніння.

За наказом судді християн оголили, одягнули і в оковах на ногах водили по всьому місту, потім прив’язали і волокли кіньми з міста Фіатра до Сарди. Добровільно прийшли до язичників Агафодор з Агафонікою. Агафодор був забитий жилами і через деякий час помер. Карпа, Папілу з сестрою Агафонікою усікли мечем. Християни звертаючись до мощей мучеників в молитвах із вірою отримували чудесні зцілення від хвороби.

Пам’ять мучеників шанується ортодоксальною церквою 26 жовтня.

Панас Вернигора

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій