Раніше геологи вважали Кам’яне Село частиною Словечансько-Овручського Кряжу, але зараз вже його класифікують як самостійний маленький Кряж. Краса просто неймовірна. Місцевість казкова. Енергетика дуже сильна і водночас м’яка. Каміння поросло мохами, дерева широко розсунули гілки. Цих каменів десятки.
Вони занурюють у сон, відчуття казки та глибокої старовини. Моя думка про призначення цього кам’яного міста у давніх жителів цієї місцевості. 1. Це священні Камені – Будинки Божі (Бейтелі) – проекції Сил Вищих на каміння. 2. Це також будинки духів. Щось на кшталт міст для Алушів, які будують шамани індіанців Мексики. Кам’яне місто для духів стихій. Біля цього кам’яного житла серце саме співає: Місто Духів. 3. Це місце посвячення жерців. Те, що індіанці називають «Місто-Дубль». Таке ж Кам’яне Село є у паралельному світі. Якщо запам’ятати це каміння наяву, і прийти на це місце уві сні тілом сновидіння, то зустрінеш духів, богів і жерців, які відкриють таємниці. Так буде отримано шлях до посвячення. Таким чином, Кам’яне Село – місце зі сновидінь.
Деякі групи скель Кам’яного Села досить далеко відомі, й є культовими містами. Приклади.
У Кам’яному Селі є скеля «Слід Бога». Скеля «Слід Бога» вшановується кількома релігіями та конфесіями. Але легенда у всіх одна й та сама. Бог прийняв вигляд людини, спустився на землю й залишив відбиток своєї стопи на скелі. Перебування біля цієї скелі надає здоров’я та везіння.
«Слід Бога» це6 Божа скеля (янгольська). Поруч скеля диявола. Шлях людини пролягає між ними. Прохід між протилежностями (янголи та демони) є сакральним шляхом до Першоджерела — до Бога який створив й те й інше.
Група скель утворює комплекс «Капище». Каміння складає капище. Тут проводять обряди рідновіри. Є гіпотеза що то був у минулому великий камінь з печерою, та розпався на декілька каменів розміром менше.
Також є група скель «Стежка між світами». Є гіпотеза, що ці скелі також є залишками залишки культової споруди. На стежці, між камінням, якщо співати мантри, звук посилюється й його чути далеко у лісі. Каміння при цьому вібрує. Якщо вдарити себе долонею у груди, звук також значно посилюється.
Кам’яне Село використовується як культове місце кількох релігій. Тут є християнські місця з іконами, є нещодавно побудована дерев’яна культова конусоподібна споруда сонцепоклонників, є сонячне коло віккан, є викладений з каміння візерунок «Алатир», є камінний Лабиринт й печерка для духів Кам’яного Села. Кам’яне Село чекає на своїх дослідників, бо в ньому заховані багато таємниць та відкриттів майбутнього.
Ігор Мехеда