Історія релігійРелігійні святаЮдаїзм

Йом-Кіпур

yom_kipurЙом-Кіпур вважається Судним Днем іудеїв. Цим святом знаменується закінчення десятиденного циклу початку Нового Року. Протягом 10-ти днів моляться про прощення своїх гріхів та каються, аби наступаючий рік був добрим та щедрим.

Йом-Кіпур релігійне свято, що славиться суворими звичаями та традиціями. Одним з таких звичаїв можна назвати капарот. Під час проведення цього обраду жертвенного півня, або курку, обертають над маківкою голови. Потім його ріжуть і віддають бідним. Хоча останнім часом, така милостиня прийняла грошовий еквівалент та отримала назву цдака.Варто зазначити, що новий день у єврейському календарі розпочинається після заходу сонця, тому святкування Йом-Кіпур розпочинається ввечері. В день, який передує Йом-Кіпур не прийнято постити. Як сказано  у Торі «Лише той хто постує 10-го дня і їсть 9-го, заслуговує на винагороду». У переддень свята прийнято їсти більше ніж звичайно. Адже це потрібно, щоб витримати піст та молитися з повною самовіддачею, крім того багата трапеза символ радості від того, що наступив день каяття.

В період Судного Дня одягають одежі білого кольору, ходять до синагоги, миряться ті хто посварений і благословляють своїх дітей. У кожному домі запалюють свічки і це вважається офіційним початком посту. Поки горить свічка не можна їсти і пити, а також працювати. До речі, дітям до 9 років постувати забороняється.

Йом – Кіпур розпочинається з ранкової молитви Шахрит, після якої зазвичай віддають борги, коли минає полудень варто зануритися у мікву, а потім йти на денну молитву Мінху. Після неї починають читати Відуй. Під час цієї молитви варто стояти, нахилившись трохи вперед, а коли згадують якийсь гріх, то стукати себе  у груди в області серця..

У цей день заборонено натиратися оліями та митися, а також носити шкіряне взуття. І якщо хтось ображений, то варто обов’язково помиритися. До речі, у євреїв миритися першим приходить не той хто образив, а той кого образили, це знак того, що він повністю прощає і той, хто образив вже не несе відповідальності за свій гріх, адже його пробачили.

Завертається свято молитвою Авдала, її читають над вином, тримаючи у руці свічку яка горить від моменту настання Йом-Кіпур. Після цього варто зробити ковток вина і з’їсти освяченої, круглої хали з медом. Тепер дозволяється вживати будь-які страви та напої, піст вважається офіційно завершеним, а гріхи прощеними.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...