Біля 792 року арабський халіф Аарон Аль – Рашид посилає начальника флоту Хумейда для того, щоб розграбувати острів Родос. Після того Хумейд вирушив до міста Мир Лікії, маючи в думці намір, щоб зруйнувати гробницю з мощами святителі Миколая Чудотворця. Але замість тієї він зламав зовсім іншу. Як тільки вони зайнялися кощунством, на морі піднялася страшна буря і розтрощила арабські кораблі.
таке осквернення було не до вподоби ні для східних ні для західних християн, і для того, щоб вберегти гробницю Миколая цілою та неушкодженою, жителі італійського міста Бар, що розташовується на березі Адріатичного моря – рятують мощі святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійського.
Один старець отримав одкровення від святителя Миколая, що стосувалося його святих нетлінних останків, які потрібно дбайливо зберігати. Коли іноземці викрали нетлінні рештки святителя Миколая, то монахи повідомили про це жителів.
21 травня 1087 року кораблі припливли у м. Бар. По місті облетіла радісна новина про мощі святителя Миколая, від яких виходило миро. 22 травня його останки були перенесені до церкви св.. Стефана. Через рік була побудована базиліка для святителя Миколая і освячена римським папою Урбаном ІІ.
Стрикалюк Богдан