Які ознаки у поведінці вказують на це?
Людина може заплакати, якщо комусь поруч буде погано
Якщо поруч із людиною хтось страждає від горя чи болю, може це відчути і навіть заплакати. Емпатична особистість розуміє емоційний стан оточуючих і може прийняти її настільки явно, що навіть фізично відчує дискомфорт. Якщо людина може заплакати з кимось разом, це означає, що вона здатна співпереживати та підтримувати своїх співрозмовників. Чим усвідомленішою стає особистість, тим краще вона може відгукуватися на емоції оточуючих людей.
З легкістю переймає емоції своїх співрозмовників
І причому важливо, щоб людина робила це природно, без будь-якого вдавання. Емпатична людина може відчути горе, радість чи хвилювання того, хто знаходиться поряд. Людина не тільки розуміє емоційний стан іншої особистості, а й може приєднатися до неї, показуючи, що вона не одна у своїх емоціях, і відчувати, що б ти не було, — це абсолютно нормально. Емпатія допомагає людині знаходити спільну мову з оточуючими. Завдяки емпатії індивід може привернути до себе будь-кого.
Людину можна назвати добрим слухачем
Вміння слухати інших — це якість, яка притаманна лише емпатичним людям. Людині, якщо вона схильна до емпатії, дійсно цікаві емоції та проблеми інших людей, вона не буде їх ігнорувати чи знецінювати. Важливо активно слухати свого співрозмовника, киваючи у відповідь і не уникаючи зорового контакту. У жодному разі не можна перебивати свого співрозмовника, то він відчує себе невпевнено і взагалі не захоче нічого говорити, і емпатичній людині не треба це пояснювати, вона і так це розуміє. І також емпатична особистість може ставити якісь питання, щоб уточнити інформацію, що обговорюється у діалозі. І головне — емпату навіть не потрібно змушувати поводитися подібним чином. Він дійсно хоче привернути до себе навколишніх людей і подарувати їм трохи комфорту.
Іван Гудзенко