Душа — це поняття, яке можна розглядати з релігійної, філософської,та інтелектуальної точки зору. Кожний народ термін  тлумачить по своєму.

На мою думку, коли мова заходить про душу ми розуміємо щось особисте, індивідуальне, щось сокровенне, священне. Вислів «плюнути у душу» по міркуючи розуміємо, що це означає зачепити найважливіше, те що знаходиться глибоко у нас. Зустрічала: душа — це наша оболонка у якій ми знаходимось. Хочу не погодитись,  на мій погляд душа включає в себе всі наші відчуття, емоції і не тільки. І насправді душа не може знаходитьсь ззовні без захисту… Вона ніби самі ми, та наш оточуючий світ. Можливо наше підсвідоме я. Коли люди говорять людина з великою, душею, з великим серцем, мають на увазі, людину добру, та її хороші у першу чергу вчинки.

Душа — безумовно без будь якої форми частинка нас. Якщо провести паралель, і зачепитись за співвідношення серце = душа. Які ми вкладаємо тлумачення у поняття серце.? Дуже важливо щоб кожна людина мала серце, звичайно визначення не в прямому сенсі. Але якщо людина безсердечна, людина без душі….

Отож мені здається, що можна у чомусь погодитись з китайськими міркуваннями, що душа знаходиться у шлунку, але тримає у собі справді людські риси, і одна з них доброта, та турбота про інших..

Душа філософське поняття. Я розумію це частинка людини, яка змушує бути людиною а не навпаки.

Потрібно також говорити про рівні душі. Адже якщо порівняти людину на різних рівнях розвитку, звичайно починаючи з немовляти , згодом дитини, згадуючи народний фольклор, що дитина з чистою душею. І взяти дорослу людину . В залежності від того де людина проживає, і дивлячись яке у неї оточення, середовище, все це впливає на душу, і її розвиток. Люди часто тлумачать душу з релігією чи філософією, можна ввести ще одну пропозицію, яка розглядається на рівні інтелектуальному. Адже все залежить від того не тільки де народитись, але як розвиватись і куди рухатись по житті. Адже сміло говорити, що дитина яка годує тварин , а не знущається з них має більшу душу ніж великий директор егоїст, який не розуміє слово доброта благодійність.

Тобто про те, що душа існує ніяких заперечень бути не може.  Щодо тварин, то в залежності від розвитку вона також може існувати. У даному випадку можна стверджувати про не релігійне поняття, а інтелектуальне . Не дарма ж виникла ідея Дарвіна, хоч і не правильна.

Отож, краще залишатись людьми із великою душею.

 Дем’янчук Надія

Магістрантка Національного університету «Острозька академія»

 

Яка твоя реакція?

Радість
2
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

img-9 Історія релігій

Аріанство

Аріанство – це одна з найвідоміших христологічних концепцій у ранньому християнстві, що викликала значні суперечки ...