“Залиш надію кожен хто сюди заходить.” Так театрально розпочинається шлях Джона Уіка. Цей напис, розміщений над брамою пекла у творі Данте. “Божественна комедія” стає ниткою Аріадни протягом всього фільму .” Джон Уік розпочинає свій шлях у пекло через чистилище до своєї прекрасної Беатріче – його дружини, його такого бажаного раю. Вишуканий сценарій. Розкіш. Крута музика архітектура, мистецтво. Естетична складова цього фільму милує око і вухо. Естетика фільму перекриває всю кров на екрані. Тут живуть кодекс честі, благородність, відданість та дружба. Фільм сповнений прихованих символів, відсилання до античної філософії.
Герой знаходить свій спокій. Смерть отримує від друга, якого звільняє від боргу і повертає йому доньку.
Свій світанок Джон зустрічає переможцем, звільняючи цей світ від негідників та повертаючи порядок. Помирає не рабом “столу”, а вільною людиною. Тим ,ким хотів бути, ким був: “Люблячим чоловіком.” Таким він хотів запам’ятатись. Це він хотів сказати цьому світу. Доводячи, що кохання, дружба та честь ще живі у цьому цинічному світі.
“Король бідняків” – браво Лоуренс Фішборн!!! (для мене назавжди Морфей!!). Харизматичні нові персонажі. Локації милують око. Три години проходять як одна. Співати оди цьому фільму можна довго. Однак – дивіться самі насолоджуйтеся, смакуйте кожний кадр. Крім того сценаристи кажуть, що це ще не кінець!!! Приємного перегляду.
Богач Наталія