У горах Кавказу виявлено понад 2000 дольменів! Дольмени виявлено у Казахстані, горах Алтаю, Північної Індії, Тибету, Непалу.
Вчені досі не можуть дійти спільної думки – які цивілізації й для чого понад одинадцять тисяч років тому почали зводити Дольмени. Більшість Дольменів побудовано з кварцового пісковика. Кристали кварцу мають властивість п’єзоефекту: механічна енергія з їх допомогою здатна перетворюватися на електричну, і електрична на механічну.
З цього деякі дослідники зробили висновок, що Дольмени можуть бути «кам’яними комп’ютерами» давніх цивілізацій. З цим згодні більшість сучасних вчених – адже вже зараз, за допомогою нанотехнологій, робляться спроби змінити кристалічні решітки каменю так, щоб камінь почав працювати в режимі мікросхеми. Можливо, кам’яні комп’ютери нашої цивілізації також не за горами. І являтимуть собою споруди із кристалічних каменів. Живлення таких комп’ютерів могло б здійснюватися статичною електрикою, яку генерує наша планета в розломах земної кори. Збіг чи ні – але більшість Дольменів стоять у зонах таких розломів.
Геофізики неодноразово фіксували біля дольменів незвичайні феномени: спалахи світла, зміна кута відбиття сонячних променів (кольори дольмена), зміна частотних характеристик електричних та магнітних полів, акустичні хвилі.
У різних народів поширені повір’я про те, що люди похилого віку можуть вкладати свою мудрість у дольмен, а молоді витягувати її звідти. Існує багато народних обрядів із Дольменами.
Дольмени зазвичай складаються з чотирьох підпірних стовпчиків, зроблені з гігантського каміння, на яке зверху покладено гігантський плоский камінь. Саме це й обумовлює британську назву Дольмена – кам’яний стіл.
Вважалося, що на території країн Європи та України Дольмени не були поширені. Але це не так. Нещодавні знахідки показали, що Україна має Дольмени. Це ціла наукова сенсація! Декілька Дольменів виявили у маленьких горах Товтрах – на території Хмельницької області, біля села Медобори Городоцького району. І вже зовсім недавно Дольмена знайшли в національному парку Хохітва Богуславського району Київської області. Виявлено він був шукачами таємниць, які організували до Дольмена цілу прощу.
Мені інформацію про цього Дольмена надали іноземні гості України, які побували в такому негласному паломництві. Тепер ми зможемо отримати оцінку знахідки залучаючи до дослідження Дольмена археологів. Я впевнений, що інші Дольмени в Україні є й у великих кількостях, тому й далі вестиму пошук Дольменів.
Вважається, що біля Дольменів людину краще чують найвищі духовні сили з інших світів, і можуть допомогти у розв’язання проблем зі здоров’ям, матеріальним статком, створенням сім’ї. Також є статистика, що у подружніх пар після відвідин Дольменів виникає внутрішня гармонія. Що сприяє поглибленому взаєморозумінню та дітонародженню. Також Дольмени впливають на людей так, що ті стають мудрішими.
Ігор Мехеда