КультураРелігійні свята

День усіх святих в Болівії: традиція та історія

Для болівійців він виявляється справжнім фестивалем, адже зростає пам’ять про тих, що загинули, розквітають їхні могили, наповнюються кладовища людьми, які приходять сюди аби віддати належну шану своїм пращурам. Це триває до полудня, адже як вірять болівійці души спочилих приходять до дому  близької сім’ї,  щоб  поділитися з ними.

День усіх святих в Болівії: традиція та історія

З 1 листопада сім’єю готується  таблиця зі скатертиною, яка водночас виконує функцію символічного об’єкту, наприклад страви, фруктів, печива, солодощів, квітів цукрової тростини, напоїв і навіть вина.  Обов’язково на стіл виставляються, виготовлені з хліба фігури хреста, коня, східців. Це свого роду принесене подаяння спочилому, що той найбільше полюбляв.

2 листопада в полудень відбувається здійснення ритуалу стрибаючих душ, котрі повинні повернутися назад в пекло. Тому для цього і влаштовують трапези, оскільки мертвим знадобиться  багато енергії при поверненні на шляху назад. Тобто таке свято Болівії більш традиційне і здійснюється за великою вірою та радістю людей.

Адже  пам’ятають  про своїх ближніх, котрі відійшли з цього земного світу і мають потребу аби їх відвідали рідні і близькі люди з якими ті жили завжди поруч, розділяли  усі миттєвості життя. Якщо придивимося ближче, то в дечому відзначення усіх святих є спільним з традицією поминання в українців, особливо за вченням церкви щодо 9 –го дня, коли душа людини носиться як птах і спускається з допущення божественної волі на землю до своєї  близької родини.

Водночас таку встановлену традицію спостерігаємо в католицизмі. Особливо ж це чітко прослідковуємо в греко-католицькій церкві, що є даниною рідних спочилим на кладовищі, їхнім шануванням пам’яті безпосередньо через молитву за спасіння душ і вічне життя в раю.

Панас Вернигора

Яка твоя реакція?

Радість
2
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Культура