Важливо спочатку визначити, що ж собою є сексуалізоване насильство. Таким терміном слід називати будь-який вплив на людину, якщо при цьому не було отримано її чіткої згоди на вчинення тих чи інших дій сексуального характеру. Які ж ознаки свідчать, що у шлюбі людини примушують до інтимних відносин? На жаль, часто люди не можуть класифікувати ті чи інші дії свого партнера як насильство, але, можливо, ця стаття допоможе їм у цьому.
Ознаки того, що стосовно людини відбувається сексуалізоване насильство у відносинах:
- За відмову від сексу людина отримує ігнорування — це може бути як фізична дія, так і відсутність уваги з боку партнера, образи, фінансове насильство.
- Іноді коханий може просто псувати засоби контрацепції або ховати їх, усіма силами вмовляти свого партнера зайнятися сексом без презервативу або він зовсім позбавляється його в процесі статевого акту.
- Нерідко у відносинах людиною можуть маніпулювати, говорячи про те, що вона не відчуває щирих почуттів до свого партнера, якщо вона відмовляє йому в інтимній близькості.
- Якщо у відносинах партнерів трапилася сексуальна невдача, людину обов’язково звинуватить у цьому. А якщо вона робить щось не так у процесі статевого акту, вона може нарватися на неочевидні порівняння себе з коханцями чи коханками, що були своєю другою половинкою.
- Іноді партнери не обговорюють те, що їм подобається в сексі або те, від чого б вони хотіли відмовитися. Але якщо в процесі людини щось не влаштовує, і вона просить не торкатися до неї подібним чином або щось не робити, але партнер ігнорує це прохання, це слід називати сексуалізованим насильством.
- Іноді навіть коханій людині хочеться сказати «ні» на її прохання зайнятися сексом, і якщо вона не сприймає відмову, то партнерові доводиться переступати через себе, щоб не пояснювати причину того, чому їй довелося відмовити. При цьому неважливо, що у коханого може боліти голова, він втомився або просто не в настрої.
Насправді все це є тиском на людину у відносинах, хоч спочатку вона цього й не помічає. Її здається, що потрібно шукати компроміс у спілкуванні з коханим, але тут важливо окреслити грань і в жодному разі не переступати через себе, не змушувати себе щось робити. Це стосується як сексуальних стосунків, так і спілкування загалом.
Іван Гудзенко