Отже, які причини змушують коханих затримуватися в токсичних відносинах?
Жертва почувається винною
Часто люди не помічають, що в їхніх стосунках є ознаки аб’юзу. А якщо партнери починають розуміти, що до чого, вони все одно вірять у те, що самі стали причиною такого ставлення коханого до себе. Вони будуть говорити про те, що не поважають близьку людину або якоюсь мірою її ігнорують, а тому вона просто намагається на них подіяти. Причому партнер не може позбутися почуття сорому, а тому залишається у відносинах, які не роблять його щасливим.
Людині просто страшно
Жертва може просто щось боятися. Наприклад, те, що з нею зробить аб’юзер, якщо вона скаже йому про своє бажання припинити ці стосунки. Агресія партнера — це не жарти, іноді через неї коханий може зробити будь-що, аби на нього перестали виплескувати негатив. Людям буває настільки складно позбутися цього страху, що вони вважають за краще вдавати, що в їхніх відносинах все добре.
Жертва вірить у те, що все ще можна змінити
Людина може переконувати себе в тому, що їй достатньо лише виявити трохи турботи та терпіння, і тоді стосунки заграють новими фарбами, а коханий стане добрішим. Але найчастіше жертва лише дурить себе і намагається переконати себе в тому, що в її житті не все так погано.
Як же вчинити у такій ситуації?
Головне — вірити в те, що аб’юзивні стосунки можна розірвати.
- Для початку людині потрібно твердо для себе вирішити, що вона хоче вийти з такого союзу.
- У жодному разі жертва не повинна звинувачувати себе в тому, що відбувається. Вона повинна вірити в те, що заслуговує зустріти людину, яка її любитиме.
- Не варто боятися психологів, адже вони справді можуть допомогти людині впоратися з почуттям провини та сорому, перебороти страх перед аб’юзером. Слід більше говорити з близькими про свої стосунки, не потрібно виправдовувати аб’юзивного партнера. У жодному разі людина не повинна закриватися від навколишніх людей і сподіватися на те, що вона впорається з усім сама.
Іван Гудзенко