Прапор було запропоновано вперше у ХІХ столітті.
З 28 травня 1885 року – офіційне підняття прапора в день Весак, у містах Діпадуттамарам, Котахен, Мігеттуваттою Гунанандою Тхерою. Свято супроводжувалося владою Великобританії. Винахідники цього прапора вважали за потрібне зменшити його довгу форму із-за незручності у загальному використанні. Тому виникла необхідність змінити розмір співвідносний національним прапорам.
З 1889 року – відбулася модифікація прапора і представлення в Японії Анагарікою Дхармапалою та Олькоттом, дарування його японському імператору Мейдзі, а вже потім Бірмі. З 1950 року – прийняття Всесвітнім братством буддистів міжнародного прапора буддизму. Кожен із кольорів прапора несе собою символічне значення.
На прапорі відображаються вертикальні смуги, їх нараховується. З шести утворюється аура, що виходить від тіла Будди під час досягнення ним просвітлення. Так наприклад синій колір – символ Духу всезагального співстраждання, жовтий – середній шлях, червоний – досягнення, мудрість, добродійність, вдача та гідність, білий – тимчасова Дхамма, яка веде до звільнення, помаранчевий – мудрість вчення Будди.
У шостій вертикаьній смузі помітна комбінація смуг прямокутної форми пяти інших кольорів у поєднанні зі спектром аури. Складений колір отримав назву Істинного вчення Будди або ж Паббхассари (сутності світла). В Таїланді висить прапор, який носить символічну назву Дхармачакра, в місті Кіото – японський прапор буддизму. Також буддійські прапори можна побачити над храмами буддійських шкіл. Спостерігається вдавання до зміни кольорів, тим самим підкреслюється власні вчення.
Японія має традиційний різнокольоровий прапор, злиття якого означає міжнародне співтовариство. Тибет також має прапор, з кольоровими смугами, які відображають буддійський одяг. Мантії буддійських монахів можуть бути різнокольоровими: смуги помаранчевого кольору заміняють на бордовий. Якщо ж брати до уваги Непал, то там фігурують смуги сливового кольору, замінені помаранчевим; в М’янмі – розового (стосується буддистів тхеравади); в Таїланді – жовтий з червоною дхаммачакою, інколи відбувається його поєднання з міжнародним прапором. В Сока Гаккаї помітне використання трьох кольорів на прапорі: синього, жовтого, червоного. Помилково приймають за румунський прапор.
Пегас