bonaventureБонавентура один із найвідоміших містиків Католицької церкви, філософ, теолог, церковний діяч.

Бонавентура або Джовані Феданца його справжнє імя, народився у 1218 році у місті Баньореджо. Існує легенда народження святого Бонавентури. За легендою Бонавентура народився дуже слабким і всі думали, що він не проживе навіть кілька днів після народження, але його мати дала обітницю Ісусу Христу, якщо той з цілить її сина то він посвятить йому все своє життя. І після обітниці матері Бонавентура сцілився і став повністю здоровим. За іншою версією легенди батько Бонавентури відніс його до святого Франциска Азиського, який зцілив його від недуги.

У 1243 році Джовані Феденца вступає у францисканський орден і бере собі чернече імя Бонавентура. Після вступу у францисканський орден Бонавентура розпочинає навчатися у Паризькому Університеті. Під час навчання університеті Бонавентура розпочинає писати свої перші філософсько-теологічні трактати. Зокрема у 1251 році Бонавентура пише свій знаменитий твір «Про Святу Трійцю» у якому доводить існування Святої Трійці спираючись на Святе Письмо.

У 1253 році Бонавентура отримує статус професора францисканської  вищої школи у Парижі. Через чотири роки Бонавентура отримав звання професора у Паризькому Університеті. Бонавентура не довго був викладачем вищої школи та Паризького Університету, адже 1263 році його обирають на посаду генерала ордину Францисканців, тому Бонавентура був змушений покинути свою посаду професора і розпочав активну місіонерську діяльність ордену святого Франциска.

У 1259 році Бонавентура пише твір «Путівник душі до Бога». У цьому творі проявляється знаменитий містицизм Бонавентури. На думку Бонавентури душа це є основа божественості в людині. Саме завдяки душі людина відрізняється від інших істот. Бонавентура вважає що у людини існує три ока це тілесне, мисляче і споглядальне. Через тілесне око людина баче навколишній світ, але воно лише баче зовнішню оболонку. Мисляче око це своєрідне внутрішньє око, яке обробляє інформацію отриману від тілесного ока. Споглядальне око, це око людської душі.

У своїх поглядах Бонавентура критикує своїх попередників, які пробували поєднати християнське вчення і з вчення Аристотеля. На думку Бонавентури Аристотель був злісним язичником і його погляди не мають нічого спільного із люблячим вченням Ісуса Христа.

У 1273 році папа Григорій Х назначає Бонавентуру генералом-кардиналом оредну святого Франциска та єпископом Альбанським.

В 1274 році Бонавентура бере участь у ІІ Ліонському соборі.

15 липня 1274 році Бонавентура помирає .

У 1482 році Сикст IV причислив Бонавентуру до лику святих Католицької церкви.

БСІД

портал ФІР

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
1
Любов
1
Не завдоволений
1
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій