Історія релігійРелігія

Артемій Антиохійський – життя та діяльність

Артемій Антиохійський – християнський мученик часів правління імператорів Констянтина, Констанція, Юліана Відступника.

Народився Артемій в IV столітті нашої ери. Свою кар’єру розпочав як воєнний начальник імператорського війська. За вірне служіння отримав чимало нагород. Удостоюється стати єгипетським намісником. Великі заслуги намісника в утвердженні, популяризації та виникнення християнства в державі – Єгипет. Після смерті Констанція престол переходить до жорстокого Юліана. Відступником його прозвали через зречення християнства і відродження язичництва.

Артемій Антиохійський – життя та діяльність

Від рук цього тирана загинули сотні сповідників християнської віри, в тому числі два єпископи в місті Антиохія за відмову зречення християнства. Сюди ж прийшов Артемій. Стаючи перед Юліаном викрив того в нечестивих речах, за що був схоплений і підданий мукам. Ув’язненому Артемію являється Господь з Ангелами і підбадьорює святого під час молитви, що він не відчуватиме болю від катів і удостоється вічної слави в Царстві Божім.

Святий наповнився духовною радістю, прославляючи ім’я Господнє. Схилявся Юліаном до поклоніння  язичницьким богам, але рішуче відмовився за що й підданий тортурам. Артемієм була передбачена смерть імператора Юліана за вчинені злочини дії по відношенню до християн.  Розлючений Юліан застосував жорстоке покарання. Спричинені тортури  не давали бажаного результату і ніяк не могли зламати волю майбутнього мученика. У 362 році прийняв мученицьку смерть – усічення мечем.

Тіло мученика було поховане християнами. Зі смертю Артемія здійснювалося пророцтво щодо Юліана, на якого чекав ганебний кінець. У військовому поході старий перс підготував Юліану та його війську пастку в місті Ктезифон. Обхитрувавши імператора перс веде військо Юліана прямо в руки ворогів. В Керманітській пустелі виморене військо вступає до бою з персами.

Не забарилася і кара Божа, Юліан впав замертво від невидимої зброї, в агонії промовивши слова перемоги над ним Галілеянина. Мощі мученика Артемія урочисто переносяться з міста Антиохія до Константинополя.

День великомученика Артемія вшановується 2 листопада за новим стилем.

Панас Вернигора

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій