Історія релігійНеорелігіїСинтоїзм

Ананай – ке

ananaАнанай – ке – японська синкретична релігія, яка бере свою основу від синтоїзму.

Ананай – ке виникла у 1949 році у Японії, засновником цієї течії був японець Наканоє Еносука.

Наканоє Еносука вважав, що Ананай – Ке це єдина істина релігія, яка виникла на основі 8 великих релігійних течій. Сам Наконоє Еносука писав, що назва його релігійної течії походить від трьох релігій, спіратулізму, братства червоної китайської свастики та бахаїзму. Інші 5 релігій це — конфуціанство, даосизм, християнство, буддизм та іслам, вагомої ролі у формуванні ананай – ке не відіграли, адже їхні вчення вже існували тисячі років і втратилась їхня істинність, а от бахаї, спіруталізм, братство червоної китаїської свастики постійно оновлюють свої істинні орієнтири тому вони і стали наріжним фундаментом Ананай — Ке.

Основна ідея вчення побудована на есхатології (кінці світу) та приходу нового спасителя Бога Куні. Бог Куні є справедливим богом у релігії  Ананай – Ке, який має прийти на землю та чинити суд над людьми. Послідовники ананай – ке вважають, щоб дізнатися коли саме прийде Бог Куні потрібно займатися астрологічними прогнозами, адже Бог спуститься до людей з небес, а зірки є компасом та орієнтиром для людини. Астрологія відіграє роль таїнства у релігії ананай – ке. Саме через це таїнство людина не лише дізнається про точний прихід Бога Куні, але дізнається про таємниці Всесвіту. Для того щоб здійснювати астрологічні таїнства послідовники ананай – ке по всій Японії побудували надсучасні обсерваторії, де досліджують таємниці Всесвіту та прихід свого Спасителя. Окрім великих обсерваторій, які слугують не лише для спостерігання за зірками, але відіграють роль ананайський святилищ, кожен член течії повинен мати вдома свій власний телескоп, щоб спостерігати за зірками.

Окрім астрологічного таїнства у ананай – ке існує таїнство медитації, яке називається «тінкон-кісін». Тінко-кісін це особливий вид медитації, який має спільні риси з спіруталізмом та шаманізмом. Під час медитації віруючій намагається в себе вселити якесь окреме божество, після чого людина за віруванням ананай – ке стає на деякій час носієм бога та його одкровення. Фактично завдяки цьому виду медитації людина може стати живим Богом, а для того, щоб божество всилялося у людину потрібно щоденно займатися медитацією «тінкон-кісін».

На сьогодні ананай – ке являється однією із найбільших синкретичних релігій Японії, кількість адептів коливається від 200 – 250 тисяч послідовників. Ананай – ке має свою головну штаб – квартиру у місті Накаміті.

Ігор Дмитрук

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

img-9 Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...