ІндуїзмІсторія релігійРелігія

Агхорі

Агхорі вважається  стародавньою тантричною шиваїстською  течією індуїзму XІV століття. Для кращого розуміння цього напрямку необхідно ще знання про сам індуїзм. Життя індуїста є підсумком власної карми, а народження у варні (касті) є наслідком діяння людини у її минулому житті. Цьому ступені розвитку людину наближає до сансари, цебто кола перероджень.

Не важливо ким  була людина, багатою або бідною, необхідне дотримування правил  варни аби в в новому житті народитися вище попереднього. Але окрім цього є інша мета; чуттєві насолоди (кама), матеріальний благоустрій (артха), мораль з праведністю (дхарма), звільнення від переродження та смерті (мокша).

Агхорі

Але крім цього, існують люди, які при народженні мають високий духовний рівень, які не мають необхідності в іншій меті, окрім мокші. Таких людей індійці називають саньясинами, відлюдниками, садху, святими, тощо. В тім дуже дивними, страшними для жителів Індії виявляються агхорі. Вони мають страшний і водночас загрозливий вигляд. Агхорі споживають ексременти, живяться трупами, ними звершуються ритуали над черепом людини  як людськими так і тваринними залишками.

Найбільше таких осіб можна зустріти біля місць – вуличних крематоріїв, де спалюють померлих. Залишки людського трупа намагаються з’їсти, не торкаючись руками. Їм дозволено поживати тільки чоловічі трупи, а не жіночі. Тому не дарма ж їх можна побачити вимазаних в попіл, з намистом людських кісток на шиї, з обгорненим навколо геніталії ланцюгом для стримування дітородного органу. Агхорі перш за все  можна назвати сучасними канібалами. Використовують людський череп, який носять на посоху з тризубом замість чаші для пиття алкоголю, люблять курити опіум. Вони це роблять за прикладом і взірцем бога Шиви, якому поклоняються (божеством здійснювалося куріння опіуму та пиття алкоголю на Кайкласі).

Агхорами світ сприймається як велике кладовище, де є усі померлі. Смерть є поганою справою, яка трапляється з людиною. Але як стверджують агхорі смерть вже є, але життя та його сенс набули іншого значення. Індійці охоплені страхом, вірячи, що ті володіючи сідхі, тобто магічною силою становлять небезпеку для них адже перші не знають межі між добром та злом, а тому здатні зробити будь-що. Агхорі нічого не мають святого, тільки бога Шиву та богиню смерті – Калі. Богами від людини вимагається ритуал, через те кожного місяця агхорами оспівується в любовній пісні бог Шива та з’їдається труп для умилостивлення  богині Калі. Для індуїстів, Шива – бог руйнування та вогню. У руйнуванні індійці вбачали нове  створіння, адже Шивою руйнується погане, надається початок для нового. А агхорі вважають усе створене Шивою священним, ні брудного, чистого, доброго, жахливого, обмежень немає.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
6
Щастя
5
Любов
3
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Індуїзм

Індуїзм

Брахманізм

У глибинах індійської історії та філософії з ведизму виникає феномен брахманізму – систематизована віра, що ...
Індуїзм

Класичний індуїзм

Брахманізм розвинувся в систему, відому зараз як індуїзм, який, хоча загалом вважається релігією, також вважається ...