А що ж таке реформація? Християнський церковно-релігійний, духовно-суспільний та політичний рух у країнах Європи 16 століття, спрямований на повернення до біблійних першоджерел християнства, це свого роду боротьба Лютера і папи. Початком процесу реформації або перетворення, виправлення, вважають 1517 рік, публікація Мартіном Лютером 95 тезисів, в місті Віттенберг.
Відбулася дискусія, де було відкрито Лютером деякі питання, зокрема: індульгенція, авторитет в церкві та інші. Лютер вважав, що в церкві І місце займає Бог, а не папа чи інше високопоставлене лице. Лютер хотів, щоб авторитетом в церкві було писання і Бог, за спасіння душі не треба платити. Таким чином склалося поняття «3тільки». Що були запорукою спасіння на думку Лютера. Папа ж вважав що індульгенція це шлях до спасіння, хоча метою індульгенції було просто і банально наповнити казну церкви.
Поняття трьох тільки включало в себе:
— Тільки Христос.
— Тільки Благодать.
— Тільки Віра.
Бог зробив все для нашого спасіння, він дав нам шанс, який ми повинні використати.
Мартін Лютер не хотів зробити розкол церкви, він просто хотів повернути її в правильне русло, адже церква відійшла від писання, головним став не Бог, а папа. Але відбулось протистояння двох думок. Оскільки дві сторони вважали, що вони праві, ніхто не хотів поступатись. І папа виключив Лютера з церкви.
Лютер просто заклав початок, фундамент тотального перекроювання церкви, зміну традицій, авторитетів. Частина католиків пішла за Лютером, інша залишилась католиками, але сам Мартін Лютер не вважав, що він створив нову церкву.
Подальші події в житті Європи були не менш важкі. 1530 році відбулася спроба з’єднання лютеран і католиків, за цим слідували дві війни католиків проти лютеран, це були війни не тільки за релігію, релігійне життя Європи, а в більшості за владу.
Загалом день реформації нині це просто традиція. Так як День народження, ми святкуємо його щороку, але це просто традиція, це нічого не змінює в життя, це лише 1 день в рік, але важливим є сам факт народження людини. Так само і в реформації, важлива саме зміна, сама реформація, а не день коли святкують її.
Левицька Ірина