Історія філософіїФілософія ХХ століття

Карен Хорні

Karen_HorneyКарен Хорні народилася восени 1885 року в селищі Бланкенезе, розташованого поблизу міста Гамбург (Німеччина) в родині корабельного капітана  Берілта Вакелза, норвежця з німецьким громадянством. Її батько полюбляв морську подорож, притримуючись курсу  від Гамбурга до Північної Америки. Крім того, батько Карен Хорні  був авторитарною глибокою віруючою людиною. Її матір – Клотильда  Марі була аж на вісімнадцять років молодша за батька. В результаті їхнього шлюбу народилося четверо дітей.

Другою по рахунку дитиною в родині вважалася Карен, у якої була глибока прив’язаність до свого старшого брата Берндта. Вона отримала середню освіту при приходській недільній  школі, в тім релігія викликала деяку відразу, Хорні почала віддалятися від релігії, поступово схиляючись в сторону атеїзму.

Стали погіршуватися відносини з її батьком, який достатньо часу приділяв брату Карен. І вже до дев’яти років у дівчинки сформувався погляд  на  життєві речі та людські амбіції. У дванадцять років Карен визначилась з майбутньою професією, бажаючи посвятити себе медицині. Вона вирішила для себе, якщо не може бути  милою та красивою для когось, то їй необхідно витрачати сили на інтелектуальний розвиток. Хоча для оточуючих дівчина була доволі симпатичною.

У дитячі роки в Карен  почало розвиватися страсне захоплення своїм братом, в тім Берндт усілякі її пориви відвертав від себе. Молода Карен вперше потрапила в депресивний стан. Ця хвороба переслідувала Карен аж до кінця її життя. У 1904 р. – відбулося розлучення між її батьком та матір’ю, в тім розлучення не було офіційним.

Клотильда Марі  забрала своїх дітей  від чоловіка. Її дочка Карен поступає у Фрейбургзький університет медичного факультету, на той час це вважалося незвичайним, оскільки медична освіта для жінок  у Німеччині стала недавно доступною. Батько був категорично проти  навчання   на цьому факультеті, проте  Карен вперто підтримала її матір – Клотильда. Пізніше, будучи студенткою, Карен переводиться  у Гетінгенський університет, перед своїм випуском – в Берлінський.

За час навчання у Хорні зав’язалася дружба зі студентом – юристом Оскаром, потім вона переросла у справжнє кохання. Карен вийшла заміж за  Оскара у 1909 році.  Після їхнього шлюбу народилося  троє дівчат: Бріджит, Маріанна, Рената.

Саме в цей період молода і красива Карен Хорні  наважується проходити експеримент  особистого психоаналізу у доктора Ханнса Сакса – сподвижника, продовжувача ідей Зігмунда Фрейда.

Вона займається аналізом у Карла Абрахама. Отримує від нього кваліфікацію аналітика – початківця.  У 1911 р. –  Карен переживає смерть своєї матері. У 1915 р. – була удостоєна ступеня  доктора медичних наук, заслужено отримавши його  від представників Берлінського університету. У 1919 р. –  Хорні   активно замається особистою  аналітичною практикою.

У 1920 р. – створює Берлінський інститут психоаналізу, стає його засновником. У цей період  значно погіршуються відносини Хорні з її чоловіком Оскаром, причиною всього стала невідома хвороба. Цілий день Оскар Хорні ходив по кімнаті озлобленим, насупленим. Ще одне нещастя  настигає Карен – смерть її брата від невідомої хвороби. Такі фактори могли негативно відобразитись на її фізичному стані. Пізніше вони послужили стану душевного розладу Карен Хорні.

У 1926 р. –  вона змушена була залишити свого  хворого чоловіка, забравши з собою трьох дочок.  У 1932 р. – Карен емігрує в Америку, де знайомиться  з Францом Александром, працює на посаді директора Інституту психоаналізу  в місті Чикаго. У 1934 р. – переїжджає до міста Нью-Йорк, де працює в Інституті психоаналізу. У 1937 р. – після публікації книги «Невротична особа нашого часу»  почався цілий шквал критики в адресу Хорні, так як не всі поділяли її погляди. Вона змушена була залишити  Нью — Йорський інститут психоаналізу.

Хорні спілкується з відомими на той час діячами в галузі психології: Еріхом Фромом, Гаріком Салліваном. У 1941 р. – разом зі своїми однодумцями Хорні вирішує заснувати Асоціацію розвитку психоаналізу. Хорні почала займатися викладацькою діяльністю у медичному коледжі Нью – Йорка. Пізніше вона стає головним редактором The American Journal of Psychoanalysis. Під впливом релігійного філософа Пауля Тілліха і буддиста Дайзецу Судзукі, Хорні ретельно вивчає релігію. Перебуваючи у Японії  в 1951 році, Карен присвятила цілий місяць

Богдан Стрикалюк

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія філософії