ІндуїзмІсторія релігійСикхізм

Сант Кирпал Сингх

kirpal

Сант Кирпал Сингх – один із найбільш впливових релігійних діячів ХХ століття.

Сант Кирпал Сингх – народився 6 лютого 1894 році у Пенджабі (Індія). Походив із сім’ї сикхів, про що свідчить його закінчення прізвища —  сингх. З раннього дитинства Сант Кирпал Сингх вивчав   священну сикхіську книгу “Гуру Грантх Сахіб”, а також з 6 років почав відвідувати християнську недільну школу.

У своїх спогадах Сант Кирпан Сингх писав, що християнська недільна школа відкрила йому любов до вивчення усіх великих світових релігій, а також їхнього єднання. З дитинства Сант Кирпан Сингх вивчав хінді, урду, панджабі, англійську, персидську для того, щоб читати в оригіналі якомога  більше різних текстів різних релігій для кращого розуміння істини.

1924 року у   Санта Кирпала Сингха відбувається перелом в його житті, він знайомиться в індійському місті Беас з відомим індійським гуру Саваном Сингхом, який став в  у подальшому його вчителем на все його життя. Варто згадати, що гуру Саван Сингх був реформатором сикхської йоги “сураб – шабд-йоги”. Сант Кирпал Сингх, як і його учитель Саван продовжував популяризувати сикхійську класичну йогу, хоча подекуди їхні релігійні погляди відходили від класичного сикхізму та нагадували уніфікацію основних релігійних систем.

У 1948 році помирає його учитель Саван і Сант Кирпал Сингх їде в паломництво в Гімалайські гори, де протягом року медитує і засновує рух “Рухани Сатсанг”, який спрямований на популяризацію медитації “сураб – шабд-йоги”. Ця школа виконувала роль не лише школи медитації, але і гуманітарної та благодійної організації, яка надавала дах над головою та їжу бідним індійським верствам населення.

У 1951 році Сант Кирпал Сингх купує невелику земельну ділянку в передмісті Нью – Делі, де створює свій власний ашрам під назвою “Саван Ашрам”. Відразу після відкриття ашраму  до Сант Кирпала Сингха  починають приїжати паломники зі всіх куточків Індії, а також США та Західної Європи.

В 1958 році Кирпана Сингха обирають президентом Всесвітньої організації Релігії.

Починаючи з 1963 року Сант Кирпал Сингх відвідує, у статусі президента Всесвітньої організації Релігії, цілу низку європейських країн та США, де зустрічається з папою Павлом VI та Константинопольським патріархом, а також зустрічається з великою кількість політичних діячів.

У 1962 році Сант Кирпал Сингх отримав орден Святого Іоанна, він став першим не християнином, який отримав цей орден. Цей християнський орден Сант Кирпан Сингх отримав за свою діяльність, та за популяризацію пацифізму і відмову від релігійного фундаменталізму.

Щодо вчення Кирпала Сингха то воно було досить синкретичним, хоча він завжди говорив та писав, що не створював якогось нового вчення, а сповідував класичний сикхізм. Сант Кирпал Сингх вважав, що кожна людина може сповідувати будь-яку релігію, яку вважає істиною. У своїх книгах Кирпал робив своєрідні паралелі між різними релігійними системами та зробив своєрідний герменевтичний і комперативний аналіз сакральних книг різних релігій. Таким чином, Кирпал показував, що всі релігійні вчення ведуть людину до єдиної істини, тому немає сенсу займатися релігійним фундаменталізмом та сваритися один з одним за адептів.

21 серпня 1974 року гуру Кирпал Сингх помирає, але його вчення існує і зараз.

Ігор Дмитрук

 

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Індуїзм

Індуїзм

Брахманізм

У глибинах індійської історії та філософії з ведизму виникає феномен брахманізму – систематизована віра, що ...
Індуїзм

Класичний індуїзм

Брахманізм розвинувся в систему, відому зараз як індуїзм, який, хоча загалом вважається релігією, також вважається ...