Індивідуалізм протиставляє себе ідеєю притиснення людської особистості суспільством або ж державою (революція, повстання, бунт,державний переворот). Він є повною протилежністю колективізму. Розрізняють такі види індивідуалізму як політичний і анархічний.
Перший характерний тим, що виступає за скорочення політичної ролі держави, стверджуючи, що для неї необхідний обмежений набір функцій щоби підтримати перш за все правовий порядок. А от анархісти – індивідуалісти проти монополії держави і її вплив на правоохоронні функції, притримуються такої думки, що такі послуги можуть бути запропоновані лише зі сторони приватних осіб, які є не тільки ефективними, а й моральними.
Такої позиції притримувалися анархісти – індивідуалісти Такер і Ротбард. Дослідник індивідуалізму Хайєк демонструє принципову різницю між індивідуалізмом та анархізмом. На його думку справжній чистий індивідуалізм не може бути анархізмом і не відкидає примусову владу, проте обмежує її тими необхідними сферами, в яких не має тиску або ж насилля зі сторони інших.
Богдан Стрикалюк