Проблема багатьох полягає в тому, що вони перейшли на віддалену роботу. Ще деякий час тому вони могли не лише трудитися, а й соціалізуватися: спілкуватися зі своїми колегами, ходити з ними на обід і просто почуватися менш самотніми.
Зараз, коли люди працюють вдома, вони все частіше забувають про відпочинок, через що рано чи пізно їхній організм дає збій, і вони починають прокрастинувати, відкладаючи всі справи на потім. Але із цим станом пов’язано чимало стереотипів.
Про які ж міфи йдеться?
Людина впевнена, що всі її проблеми виникають через те, що вона прокрастинує
Насправді ж прокрастинація скоріше є симптомом того чи іншого розладу.
Якщо індивіду складно керувати власною увагою і на чому концентруватися, то, швидше за все, прокрастинація буде говорити про те, що у індивіда розвивається синдром дефіциту уваги та гіперактивності. Іноді прокрастинація може з’являтися і при депресії, але людині просто потрібно змінити сферу діяльності.
Потрібно лише підібрати техніку, щоб попрощатися з прокрастинацією
Звичайно, кожна людина хоче вірити, що якось їй стане краще. Але, на жаль, універсальної допомоги для людей, котрі зіткнулися з цією проблемою, не існує.
Для початку людина має прислухатися до себе і зрозуміти:
- О котрій годині йому хочеться більше працювати?
- Що допомагає йому якнайшвидше виконати поставлене завдання?
- У якій обстановці індивід почувається максимально комфортно?
Якщо людина відповість собі на ці питання, її переживання зникнуть, і вона нарешті зможе сконцентруватися на своїй діяльності.
Прокрастинація нікуди не подінеться
Не треба опускати руки, адже з будь-якої складної ситуації можна вийти. Рано чи пізно людина зможе відчути себе краще, якщо зазирне всередину себе і зрозуміє, у чому причина її стану.
Іван Гудзенко