У свічковій крамниці перед нами лежать свічки. Форма, розмір та ціна відрізняється один від одного.
Яку свічку обрати?
Вибрати свічки варто щодо того, яка мета. Можна запалити одну свічку у молитві за когось конкретно. Можна запалити, молячись за багатьох, але у різних ікон.
Свічка – це молитва.
Не має значення, скільки буде куплено свічок, важлива молитва.
Гроші, витрачені на купівлю свічки, підуть на храм. На прибуток від торгової діяльності, у церкві здійснюють ремонти, організовується богослужіння.
Як її запалювати?
Як ми вже сказали, основною метою свічки є молитва.
Ви молитеся біля ікони Спасителя, Богородиці, святих угодників Божих і запалюєте свічку на свічнику. Стоячи перед іконою, ви звертаєтеся не до ікони, а до Того, кого на ній бачите.
Ви молитеся Ісусу Христу, Богородиці, Ангелам, святим.
Якщо в конкретної ікони немає свічника, то можна поставити свічку на поряд. Або просто на свічнику, який розташований у центрі храму.
Свічку запалювати можна від сусідньої свічки. Жодні забобони не мають місця у православ’ї! У цей момент має значення лише ваша молитва.
Не забороняється запалювати від лампади. Але не завжди варто це робити, тому що віск може капнути в олію. Це повага до чужої праці, адже комусь доведеться, потім її відмивати.
Якщо поряд немає свічки, що горить, то помоліться і просто поставте її на свічник. Її обов’язково запалять.
Свічки про упокій не повинні мати містичного значення. Брехня думка, що вашу свічку можуть переставити на стіл «про упокій». Бог єдиний! Бог є любов!
Як ми молимося Богові про допомогу нам, живим. Так молимося Єдиному Богові про допомогу померлим. У Бога живі Усі!
Церква не має магічного і містичного змісту. Церква – це Дім Божий. Це місце вашої молитви!
Іван Гудзенко