Свято відбувається наступним чином: вітання віруючих один одного «Ід мубарак». Напередодні свята та у самий день збирають закят аль-фітр (обов’язкову милостиню). Засоби використовуються на користь спільноти: сухі продукти харчування, грошовий еквівалент.
У святковий день звершується ід-намаз, мусульмани одягають найкращий одяг, готують кращі страви, а з святковою молитвою накриваються столи, запрошуються сусіди, родичі, друзі, відвідують інших з подарунками, перебувають у радощах та веселощах.
Сюди долучаються діти, проводячи різні ігри, відвідуючи сусідів, отримують від них солодощі. Також мусульмани роздають пожертву бідним, дарують подарунки, просять прощення. Місяць шавваль — перший святковий день, ні магазини, ні школи мусульманських країн не працюють.
Із заходом сонця в ніч явлення нового місяця розпочинається Ід аль-Фітр. Іноді спостерігати місяць не вдається через накопичення хмар чи за яскравості неба на заході із заходом місяця, тоді свято переноситься на наступний день. Відзначання свята продовжується три дні.
Піст цього дня заборонено, оскільки мусульмани повинні звершувати святкову молитву. Як благодійницький акт для бідних та потребуючих здійснюється виплата грошей та продуктів харчування. Виплата закяту аль-фітр відбувається протягом Рамадану до заходу сонця у цей святковий день. Важливо робити виплату до святкової молитви.
Пегас