Крім того, що у вас зіпсуються стосунки з усіма, хто вас оточує, у вас почне погіршуватися здоров’я, так як дратівливість вкрай негативно на нього впливає.
Можливі причини дратівливості
Для початку обов’язково потрібно з’ясувати той корінь, який є причиною вашої дратівливості. З’ясуйте, може це якийсь чоловік, жінка, або якийсь предмет. А може це якийсь певний час? Наприклад, складання іспитів та інші труднощі. Варто розібратися і виявити цю проблему. Обов’язково важливо добре відпочивати, так як втома перевантажує організм і це безпосередньо впливає на появу дратівливості. Треба навчитися переключатися на щось інше, приємне або відволікаючу під час появи дратівливості або предмета дратівливості. Обов’язково стримуйте себе в той момент, коли вам дуже захочеться накричати на когось. Дочекайтеся того часу, коли ви будете впевнені в спокійному відповіді і відповідайте оточуючим.
Спочатку здійснювати це буде вкрай складно, але варто почитати літературу, в якій описується те, як стримувати свої емоції, тоді стримувати емоції буде легше. Згодом взагалі буде легше контролювати свій емоційний стан. Слід налаштовуватися на позитивне і переконувати себе частіше в тому, що все добре і все буде добре. Буває, що дратує всяка дрібниця і в такому випадку варто задуматися , яка подія провокує появу дратівливості. Буває, що поруч з вами знаходиться дратівлива людина і вам якраз передається його дратівливість. Варто відмовитися від частого перегляду новин і читання ЗМІ, так як передозування негативною інформацією здатна викликати роздратування, яке негативно позначається на оточуючих і на здоров’я.
Як побороти дратівливість?
Для того щоб прибрати дратівливість і привести свій розум в порядок, потрібно займатися йогою або дихальною гімнастикою. Також дуже допоможе техніка — підстав іншу щоку. Коли начальство вас насварило . Спробуйте знайти в його словах раціональне і справедливе і подякувати йому подумки за це. Вода несе з собою рівновагу і заспокоєння і тому слід випивати близько півтора літрів води в день. Обов’язково треба висипатися, організм повинен відпочити, спати потрібно не менше шести годин, а краще вісім. Можна спробувати зайнятися ароматерапією, тому що ефірні масла допомагають встановити рівновагу. Потрібно розібратися в тому, які ефірні масла сприяють заспокоєнню.
Масла анісу, лемонграса, іланг-іланг, мірри, мандарина, майорану, ладану, лимона, кипариса — допомагають налагодити рівновагу. Також до них можна додати масло ромашки, розмарину, сандалу, троянди і мускату. Для того щоб масла діяли в потрібний момент, вони завжди повинні бути під рукою. Слід вибрати для себе масло, яке найбільш приємне, накапати його в натільний медальйон або на хустинку і розмістити на своєму тілі. У боротьбі з дратівливістю допоможуть і народні рецепти.
Насіння від коріандру треба заварити і настояти, і пити цей відвар близько чотирьох разів на добу по три столові ложки. Кмин, фенхель, пустирник і валеріана в рівних пропорціях змішати і залити чотириста мілілітрах окропу. Цей відвар треба приймати по п’ятдесят мілілітрів три рази на добу. Обов’язково треба вирішувати проблему з появою дратівливості. Якщо застосувати до неї методи народної медицини і психології, то ця проблема буде вирішена.
Іван Гудзенко